Jak na bolest zubů a dásní?

8.4.2017 | autor: Redakce PŽ

I když západní medicína velmi pokročila, bolesti a problémy se zuby trápí drtivou většinu populace několikrát za život. K hlavním příčinám přitom patří špatná péče o dutinu ústní a špatné stravovací návyky, které zahrnují velkou spotřebu bílého cukru a bílé mouky. V důsledku toho se organismus překyseluje, kyseliny napadají zubní sklovinu a poškozují ji.

Prevence je klíčová

Kromě úpravy jídelníčku, které spočívá v omezení přijímaného cukru, je důležitá také pravidelná péče o dutinu ústní. Zuby byste si měli čistit minimálně dvakrát denně, ideálně však po každém jídle. Pečlivě dbejte i výběru zubního kartáčku, aby nebyl příliš tvrdý a nepoškozoval sklovinu, avšak ani tak měkký, aby nic nevyčistil. Pozornost věnujte i mezizubním prostorům, které snadno vyčistíte pomocí dentální nitě nebo speciálních kartáčků.

Bylinky na každou bolest

Matka příroda je nejlepší léčitelka, a i když je v dnešní době vysoce rozvinutý chemický průmysl, čím dál větší množství lidí se obrací zpět na přírodní cestu léčení různých neduhů. A není divu, vždyť bylinky mohou pomoci s nejrůznějšími onemocněními a bolestmi – mezi jinými i zubů a dásní. Sice zubní kaz vyléčit nedokáží, ovšem jsou účinným prostředkem pro zmírnění bolesti při zánětech dásní i při paradontóze a poradí si i s jinými nepříjemnostmi v ústech, jakou jsou například afty.

Vyzkoušejte mocnou sílu bylinek a jejich ozdravné síly. Stačí vyzkoušet bylinné zubní pasty i ústní vody s obsahem šalvěje lékařské, máty peprné, řepíku, heřmánku, nátržníku či fenyklu. Tyto bylinky nejen, že zmírní bolest, otoky, zklidní tkáň a zasadí se o rychlejší hojení zánětů, ale některé z nich jsou i prevencí při paradentóze, díky svým stahujícím účinkům. Vsaďte proto na kvalitní českou přírodní bylinnou kosmetiku a nechte přírodu, aby vás zregenerovala.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.