Jak poznat nachlazení a chřipku? Rady pro rychlé vyléčení

25.3.2017 | autor: Redakce PŽ

K nejčastějším onemocněním, která nás trápí, patří nachlazení a chřipka. Jak se poznají a jakým způsobem se s nimi dá bojovat? Odpovědi naleznete na následujících řádcích.

Nachlazení

Běžné nachlazení vás může potkat i několikrát do roka. Jde o stav, kdy se vám špatně dýchá, neboť máte ucpané nosní cesty. Doprovází jej obvykle také zvýšená teplota, typickými jevy jsou pak bolest hlavy, zalehlé uši a celková únava. Příčin může být celá řada – od prochladnutí až po vyčerpání organismu v důsledku jeho přetížení.

Při prvních projevech nachlazení je vhodné na chvíli vysadit z běžného pracovního rytmu. Tělu byste měli zvýšit přísun vitamínů, aby se organismus s nemocí lépe a rychleji vyrovnal. Ideální je, pokud na několik dní zalehnete do postele.

V rámci nachlazení léčba spočívá především v tom, že byste měli být v teple. Zároveň je potřeba snížit fyzický výkon. Není nutné chodit k lékaři, pokud stav netrvá příliš dlouho. Drobné nachlazení by mělo odeznít během 2 – 3 dnů. Pomáhá i domácí léčba. Například čaj s citronem a medem, případně různé léčivé bylinky. Na trhu existují i různé doplňky stravy a přípravky, které mohou v boji s onemocněním pomoci.

Chřipka

Horším případem je chřipka, která se objevuje zejména v zimních měsících. Jde o přenosné virové onemocnění dýchacího ústrojí. Důležitá je už samotná prevence. V době chřipkových onemocnění je na místě vyhýbat se davům lidí, kde je velká pravděpodobnost nakažení.

Typickými příznaky chřipky jsou horečka (zpočátku vysoká), zimnice, silné bolesti hlavy a kloubů. Někdy se přidává i nevolnost a kašel. Nemoc při správné léčbě pomocí medikamentů odezní do týdne. Vždy je nutné navštívit lékaře, pomoci mohou opět i podpůrné přípravky. Více informací zde: http://www.vicks.cz/cs-cz/centrum-pece-vicks/lecba-a-uleva-od-priznaku-chripky-a-nachlazen%C3%AD.

V každém případě je nutné nemoc vypotit v posteli, rozhodně ji nezkoušejte přecházet a ignorovat. V nejhorších případech totiž může skončit i těžkým zápalem plic, zánětem dutin, či dokonce smrtí. Zejména starší lidé by toto riziko měli mít na paměti.



Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.