Postavte se negativním následkům užívání antibiotik

19.1.2017 | autor: Redakce PŽ

Patrně každý z nás je v dnešní době donucen čas od času podstoupit léčbu antibiotiky. Znáte to, několik dní se necítíte úplně dobře, tzv. "něco na vás leze". Ale tak nějak jsme si pomalu přivykli odmítat a potlačovat prvotní varovné signály organismu. Děláme to stále častěji. Stále častěji se zříkáme daru přírody, jímž je jednoduchá a prostá intuice, která nám napovídá mnohdy s velkým předstihem. Jsme pod velkým tlakem ohledně zaměstnání, povinností, péče o rodinu, zvládnutí studia, zajištění všech potřeb. Jsme zkrátka ve stresu, který primárně otevírá brány nemoci. Tak se stává, že první příznaky možná ještě zvládnutelného onemocnění ignorujeme, svou zkoušenou imunitu nijak nepodpoříme – třebaže pouze teplou koupelí, důkladným odpočinkem, zahřátou duchnou, klidem, zázvorovým čajem a zvlhčovačem vzduchu. Naopak, často vše přecházíme. Do další fáze onemocnění tak poté mohou nastoupit hráči jiného levelu, daleko nepříjemnější, kteří nás mnohdy zavedou do čekáren obvodních lékařů či dokonce do pohotovostních ambulancí. Bakterie právě útočí na naši imunitu.

Trpí děti i dospělí

Různé druhy bakteriálních zánětů, zuby počínaje, hnisavou angínou konče, onemocnění respiračního traktu, nepříjemný zánět nosohltanu či hrtanu, záněty středouší, záněty průdušek. To je jen skromný výčet onemocnění, kterým je dnešní populace běžně vystavována a kterým čelí právě za pomoci antibiotik. Čelí jim dospělí a bohužel, čelí jim děti, a to i ty docela maličké. Bezmoc každého milujícího rodiče je tak podstatně umocněna, neboť si mnohdy vyčítá, že dostatečně neochránil svou ratolest před útokem bakteriální nákazy. Určitě je tedy dobré zamyslet se důkladně a hluboce nad tím, co všechno děláme pro upevnění imunity své a svých potomků. Je dobré pátrat a vzdělávat se, čerpat inspiraci a zkušenosti od pokročilejších. Dávat si věci do souvislostí. Snažit se porozumět funkcím vlastního organismu a jeho potřebám.

Antibiotiky to vlastně teprve začíná

Skutečně ano. Když si myslíme, že to nejhorší máme za sebou, když nám předepsané léky po vymodlených osmačtyřiceti hodinách zaberou a nám se uleví, netušíme vlastně, že jedno onemocnění vytlačujeme z organismu a mnohdy u nás propuká jiné, nové. Ne snad tolik závažné, nicméně rozvracející vnitřní prostředí tělesné schránky. Na vině jsou časté vedlejší negativní účinky antibiotik. Zná je asi většina z nás. Jsou jimi trávící obtíže a především průjem po antibiotikách. Existuje mnoho lidí, kteří tyto projevy narušeného prostředí berou na lehkou váhu, spokojí se s tabletkami živočišného uhlí nebo prostě doufají, že průjem odezní a tak s ním v jakési nucené symbióze koexistují. Bohužel se dopouštějí dalšího zásadního zločinu na vlastním těle.

Smlouva střeva s imunitou

Je nepsaná, ale existuje. Je velice zásadní a jmenuje se Peyerské plaky. V dolní části tenkého střeva, přibližně v oblasti kyčelního kloubu, sídlí drobná tělíska obranyschopného systému. Jsou součástí střevní sliznice a jsou imunitním orgánem. Při každém zánětu dochází k jejich oslabení a tedy ke snížení naší odolnosti. Bohužel, právě střeva a střevní sliznice dostává při užívání antibiotik tzv. "zabrat" nejvíce a tak vlastně naše imunita ještě upadá. Ze střeva houfně mizí přátelské bakterie a dostáváme se do začarovaného kruhu.

Náprava a vystoupení z kruhu

Řešení je snadné a je na dosah. Při užívání antibiotik je třeba vzkřísit Peyerské plaky a přátelské osazenstvo střeva. Zadejte do vyhledávače http://www.hylak.cz/, získejte dostupné informace a vystupte ze začarovaného kruhu způsobeného vedlejšími účinky užívání antibiotik.



Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.