Keramické obklady do koupelny stále vedou!

8.9.2010 | autor:

Keramické obklady do koupelny stále vedou!Vybíráte obklady do koupelny a nevíte, jak se v obrovské nabídce zorientovat? Máte jakž takž vymyšleny barvy, ale tím vaše představy o výběru správných obkladů do koupelny končí? Obložení koupelny obvykle není pouze dočasnou záležitostí a leckdy přežívá několik desetiletí, proto je nutné sledovat kromě nejnižší ceny také další hlediska. Obklady do koupelny nepochybně patří mezi investice, které se vyplatí!

Obložení stěn a podlahová krytina jsou sice nejvýraznější estetickou záležitostí koupelny, mnohem důležitější je ovšem jejich praktičnost. Jak jsme již řekli, obklady v koupelně jsou dlouhodobou investicí, je tedy nutné, aby nedocházelo k jejich rychlému opotřebení. Obklady v první řadě musí odolávat trvalé vlhkosti a vyšším teplotám. Těmto podmínkám vyhovuje více materiálů, nejlepší je ovšem klasika – keramické obklady. Díky novým technologiím si cestu do koupelny našlo také dřevo, které se kvůli schopnosti přijímat vodu do vlhkého prostředí koupelny nedoporučuje. Místo obkladů můžete na zdi použít vodě odolné cementové omítky, které se povrchově upraví tak, aby nevsakovaly vodu a daly se omývat. Originalitu dodá interiéru sklo, ať už čiré nebo ve formě luxferů. Nejčastějším materiálem však zůstávají keramické obklady, proto se budeme dále věnovat jim.

Nákup keramických obkladů


Keramické obklady do koupelny samozřejmě nejsnáze pořídíte přes internet. Hlavní úskalí tohoto způsobu spočívá v tom, že monitor často zkresluje. Může se tedy stát, že si vyberete přes internet určitý odstín obkladů, ale ve skutečnosti budou vypadat jinak. Těžko se pak můžete proti tomu odvolat. Nakupujete-li obklady do koupelny, jděte raději tam, kde si budete moci zboží ošahat. Kvalitního prodejce poznáte podle informací, které vám je ochoten poskytnout. Neměla by mezi nimi chybět cena zboží, záruční podmínky, podmínky reklamace, termín dodání, možnost pozdějšího dokoupení stejného typu obkladů a servis. Nezapomínejte na rezervu! Možná se vám bude zdát zbytečné kupovat krabici obkladů navíc, ale počítejte s tím, že výrobce může přestat některé typy vyrábět a když budete potřebovat, už stejné obklady neseženete.

Velikost a barevnost obkladů


Trendy v oblasti bydlení několik let ovládal minimalismus. Nyní návrháři přicházejí s květinami a vzory, aby tento strohý styl jaksi zlidštili. Koupelnové obklady ale pořizujete na několik let, proto s trendy nakládejte opatrně. Raději vycházejte ze samotného prostoru. Do malé koupelny pořizujte obklady světlých barev a raději větší. Jednolitá plocha světlá plocha, které tím dosáhnete, vaši koupelnu opticky rozšíří. Zdobné obklady přenechejte větším koupelnám. Zde můžete prostor rozčlenit pomocí originálně poskládaných vzorovaných obkladů nebo nestárnoucí mozaiky.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: pavla.danielova Registrovaný | 2010-09-09 17:10:01
Keramika je sice fajn, ale cena je u nich trošku jinde... pozor na různé imitace.
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.