Nástěnné hodiny: moderní a užitečný pomocník do vaší domácnosti

19.5.2014 | autor: Redakce PŽ

Nástěnné hodiny jsou nepostradatelným doplňkem do každého interiéru. Pořiďte si originální a přesné hodiny, díky kterým už nezmeškáte žádnou důležitou schůzku. Poradíme vám, jak nástěnné hodiny vybírat a dozvíte se také, jaké typy hodin jsou aktuálně v kurzu.

nástěnné hodiny

Jak si vybrat nástěnné hodiny

Nástěnné hodiny můžete vybírat podle mnoha aspektů - například dle velikosti jejich ciferníku a ručiček, zobrazení číslic, tvaru, barvy nebo značky. Kvalitní nástěnné hodiny se nebudou předcházet ani zpožďovat. Jiné hodiny se hodí do kuchyně, další se budou vyjímat ve vaší ložnici a odlišný model nadchne vaše ratolesti v dětském pokoji.

Výběr nástěnných hodin ovlivňuje i velikost a tvar ciferníku. Někdo preferuje klasické arabské číslice, jiný dává přednost číslicím římským. Čísla na hodinách mohou být vyznačena i odlišně nebo se nemusí značit vůbec. Někomu se více líbí kulaté provedení, jiný zase preferuje ostřejší hranaté rysy.

Klasické, retro nebo moderní nástěnné hodiny

Vybraný typ nástěnných hodin by měl korespondovat se stylem nábytku a s vybavením vaší domácnosti. Pokud máte doma rustikální či starší dřevěný nábytek, doporučujeme zvolit některé z jednodušších nástěnných hodin, které pohodlně sladíte i s dalšími prvky v místnosti. Ve vašem interiéru se budou vyjímat kvalitní hodiny ze dřeva nebo z plastu, které nevyžadují téměř žádnou péči.

Dobrou volbou jsou i moderní nástěnné hodiny z kovu - působí skromně a jednoduše. Co se týká barvy, osvědčené jsou hodiny v přirozených tónech bílé, černé nebo hnědé. Kovové hodiny mohou být i v tradičním stříbrném provedení.

Designové nástěnné hodiny se hodí zejména do moderně zařízených domácností. Takové hodiny zútulní a leckdy i oživí interiér. Svým netradičním provedením dokáží upoutat pozornost každého, kdo na ně pohlédne. Materiál moderních nástěnných hodin vybírejte dle toho, jaký převažuje ve vaší domácnosti. Kov, plast, dřevo nebo sklo? Fantazii se meze nekladou. Stejně tak můžete být kreativní i při výběru barvy. Dbejte však na sladění vybraných nástěnných hodin s nábytkem, textiliemi, barvou stěn a s podlahou v místnosti.

nástěnné hodiny

Umístění nástěnných hodin

Praktické nástěnné hodiny můžete zavěsit ke kuchyňské lince, moderní nástěnné hodiny se budou vyjímat nad vaší postelí nebo nad sedací soupravou v obývacím pokoji. Hodiny zaberou místo jen o pár centimetrech čtverečních.

Moderní nástěnné hodiny do místnosti zavěste tak, abyste snadno zjistili, kolik jejich ručičky právě teď ukazují. Měly by tedy být dobře viditelné ze všech stran - v případě obýváku spojeného s kuchyňským koutem třeba od jídelního stolu, v dětském pokoji zase od psacího stolu.

Značkové hodiny na zeď vás nadchnou

Nástěnné hodiny nekupujete každý den. I proto je dobré si jejich koupi pečlivě promyslet a investovat do kvalitních hodin, které budou po několik let fungovat spolehlivě bez poruchy. Moderní nástěnné hodiny v tradičním i v nadčasovém designu vám přinášejí značky jako Nextime, Karlsson, Discoclock, Balvi nebo Nomon.

U značky Nextime můžete vybírat z originálních i klasických kousků, které se pojí až se čtyřicetiletou historií. Na trh je uvádějí přední holandští návrháři. Designové nástěnné hodiny Karlsson zase nadchnou všechny milovníky luxusu. Hodiny této značky jsou velmi netradiční a k dostání za velmi příznivé ceny. Pokud hledáte luxusní nástěnné hodiny a rádi si za jejich precizní provedení připlatíte, můžeme doporučit špičkové hodiny Nomon, které vynikají svým kreativním a nadčasovým designem. Tyto moderní nástěnné hodiny se budou vyjímat ve všech luxusně zařízených interiérech.

nástěnné hodiny

Designu nástěnných hodin se meze nekladou

Pryč jsou doby kdy na stěnách místností visely pouze nástěnné hodiny kruhového tvaru s rovnými, černými ručičkami. Dnes se můžeme setkat s designovými nástěnnými hodinami mnoha tvarů a velikostí. Mnohdy narazíme i na opravdu extravagantní provedení, kdy tvar hodin imituje nějakou potřebu v domácnosti, či jinou známou věc. Takové nástěnné hodiny dodají interiéru originální nádech. Mezi zajímavé typy patří i různá praktická provedení hodin, jako jsou hodiny s klipy pro umístění memo papírků, nebo imitace školních tabulí, na které lze psát křídou.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.