Římské rolety

15.4.2009 | autor: Redakce PŽ

Římské rolety

Rolety na zastínění oken patří mezi klasiku, která byla nějaký čas poměrně potlačovaná. K těmto účelům se používaly spíše záclony a závěsy, popřípadě žaluzie zabudované do oken. V současné době se staly velkým trendem rolety nazývané římské. Římské rolety se od těch klasických liší tím, že se neshrnují do role, ale řasí se do elegantních vlnek.
Použití stínidel je v interiéru velmi nápadné, protože zabírají velkou plochu. Římské rolety jsou dostatečně univerzální, takže si můžete pořídit takové, jaké budou dokonale ladit s vaším interiérem.

Může kamkoli


V používání římských rolet se nemusíte omezovat prostorem, můžete je umístit kamkoli. Mohou se upevnit do stěny, do stropu nebo na rám okna. Pokud máte okna řešena atypicky a potřebujete zakrýt i zkosené rohy, pořízení římských rolet je prakticky jediným řešením. V tomto případě musíte myslet na to, že roletu vytáhnete jen do výše, kde končí zkosení.

Výhody kazetové roleta

Součástí každé římské rolety je kolejnička, suchý zip, látka a různé typy lanek a tyčky. Ovládání je velmi jednoduché, nejčastěji se používá řetízek nebo elektromotor. Pořídit můžete buď klasickou roletu s kotoučovými vytahovači, nebo speciální kazetovou roletu. Kazetová roleta má tu výhodu, že ukrývá veškerý nevzhledný mechanismus a celkově působí čistějším dojmem.

Snadná údržba

Textilie je k rámu připevněna pomocí suchého zipu, což usnadňuje její praní a čištění. Roletu si můžete nechat vyrobit z jakékoli látky. Nejvíce se hodí lehké textilie používané na závěsy. Nejlépe bude vypadat takový vzor, který zopakujete ještě na nějakém prvku v interiéru.

Římské rolety jsou čistě designovou záležitostí, která navíc plní i praktickou funkci. Hodí se tedy jako dekorace do všech moderních bytů. Díky možnosti výběru materiálu bude její hygienická údržba jednoduchá i v takových prostorech, jako je kuchyň nebo koupelna.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.