Vstupní hala

1.2.2009 | autor:

Vstupní hala

Při vybavování bytu často přehlížíme jeden velmi důležitý prostor. Je to vstupní hala či předsíň. Tyto místnosti jsou pro naši zeměpisnou oblast typické. Jsou vstupní branou do bytu a hodně o nás vypovídají. Hlavní funkcí vstupního prostoru je oddělovat exteriér se všemi jeho nepříjemnými vlastnostmi, jako jsou hluk či špína, od našeho intimního interiéru.

První dojem

Nabízí se i možnost umístit sem úložný prostor pro méně používané věci. Pokud nás navštíví nevítaní hosté, přijde nám vhod vstupní hala vybavená křesly a stolkem. Můžeme si tak dovolit nevpustit takovou návštěvu do svých osobních prostor. Většina našich hostů bývá ale vítána, takže bychom se měli snažit je správně naladit hned při vchodu do bytu.

Prostor k bydlení má dlouhodobou tendenci se zmenšovat, ale i sebemenší místnost si zaslouží pozornost. Nejinak je tomu i u vstupní haly. Jejím hlavním znakem by měla být originalita. Nemusí odpovídat konkrétnímu stylu, naopak je dobré, když spojuje všechny styly z ostatních částí bytu. Toho dosáhneme tím, že sem umístíme předměty nebo nábytek z jiných místností a sladíme je pomocí doplňků.

Pochlubte se sbírkami

Vstupní hala je ideálním místem pro vystavení osobních sbírek. Obvykle se jedná o předměty, které by jinde neměly žádné praktické využití. Nesnažíme se však udělat ze vstupu muzeum, proto volíme jen ty nejlepší kousky v závislosti na velikosti prostoru. Podobné je to se starožitnostmi. Jiný druh takového vybavení se hodí do vesnické chalupy a jiný do panelákového bytu. Avšak vstupní haly snesou i ty nejroztodivnější předměty, když je umíme správně včlenit.

Pro každou návštěvu bude příjemné, pokud do vstupní haly umístíme nábytek usnadňující odkládání svršků a deštníků nebo přezouvání bot. Naprosto neocenitelným doplňkem každého malého prostoru je zrcadlo. I zde platí, že při jeho výběru můžeme dát volný průchod naší fantazii.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.