Jak a proč ošetřit dřevěné trámy a další prvky v domě?

1.2.2023 | autor: Redakce PŽ

Jak a proč ošetřit dřevěné trámy a další prvky v domě?

Co se děje se dřevem, když se o něj nestaráte?

Dřevěné trámy, přepážky, krovy a další části domu jsou náchylné k tvorbě plísní, a to především v důsledku vlhkosti, jež na ně působí. Nesprávná péče navíc způsobuje jejich rychlejší stárnutí, což se samozřejmě může projevit na celkové životnosti stavby, respektive jejím vzhledu. V neposlední řadě je třeba zmínit rovněž neblahé důsledky pro zdraví obyvatel domu. Plesnivé dřevo totiž přispívá ke zhoršení ovzduší v domě, plísně jsou častou příčinou dýchacích potíží, zejména astmatu. Pokud jste často nemocní, může tkvít potíž právě v nevhodně ošetřených dřevěných prvcích ve vaší domácnosti. Jestliže vás tento problém trápí, nezbývá nic jiného než si objednat služby specializované firmy, jejíž doménou je profesionální sanace dřeva.

Existuje několik způsobů, jakými se provádí sanace a impregnace dřeva. Vždy je ale zásadní používat kvalitní přípravky, díky nimž se odstraní plíseň v podkroví a dalších částech domu, zároveň se také vyhubí dřevokazný hmyz a dřevokazné houby. Tito parazité doslova milují hnijící a vlhké dřevo. Co se týče hmyzu, nejčastěji jde o červotoče, dřevokazné houby pak zastupuje hlavně dřevomorka.

Impregnační gel

Velmi účinná sanace dřeva se dá provést tlakovým nástřikem a injektáží speciálního přípravku. Kupříkladu společnost H&N Dřevo gelem k tomu využívá certifikovaný prostředek Xilix gel, který je schopný nejen odstranit houby, dřevokazný hmyz a plíseň v podkroví, ale zajistí rovněž dokonalou ochranu dřeva, a to až na dobu několika let. Rázem tak budete moci žít ve zdravějším prostředí.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.