Jaké nás potkají poplatky u hypoték?

7.6.2017 | autor: Redakce PŽ

Jaké nás potkají poplatky u hypoték?

Rozhodnete-li se financovat své budoucí bydlení za pomoci hypotéčního úvěru, pak získáte určitě bezpečný model úvěrování. Připravit byste se však měli kromě náročnější administrativy, jež vzešla po loňské novele zákona o spotřebitelských úvěrech, také na poplatky.

Ty jsou u většiny poskytovatelů těchto služeb v podstatě nedílnou součástí hypotéky. Takže se jim vyhnete jenom stěží. Abyste však nebyli překvapeni tím, co vás může při žádosti o půjčku tohoto typu potkat, seznámíme vás s těmi nejobvyklejšími.

Poplatky spojené s žádostí o hypotéční úvěr

Pokud si kupujete nemovitost v podobě stavební parcely, bytové jednotky či rodinného domu, pak vás v první řadě bude čekat určitě ocenění nemovitosti. Bez něj v podstatě nemůžete žádat o hypotéku. Bude to jeden z prvních dokumentů, k němuž vás vyzve konkrétní bankovní společnost. Tento poplatek se do jisté míry odvíjí také od celkové hodnoty nemovitosti.

Dále následují platby, které již úzce souvisejí s konkrétním hypotéčním úvěrem.

  • Poplatek za vyřízení hypotéky – výše až 3 500 Kč
  • Poplatek za čerpání peněžních prostředků – výše až 500 Kč
  • Poplatek za ostatní služby

Poslední zmíněný poplatek se může týkat například dřívějšího čerpání financí, apod. Jde o individuální sazbu. Na druhou stranu koncem loňského roku naopak odpadl jeden z proslulých poplatků, jímž byl poplatek za správu hypotéčního úvěru. Ten sice představoval částku pouhých 150 Kč, ta se však při dlouhodobém využívání hypotéky vyšplhala v součtu do nepříjemných výšin.

Zkuste si vypočítat hypotéku na internetu

Jestliže chcete s dostatečným předstihem vědět, na kolik vás vyjde budoucí hypotéční úvěr, potom neváhejte oslovit konkrétní bankovní domy s požadavkem na ceník. Popřípadě můžete vypočítat hypotéku na internetu, k čemuž slouží speciální online kalkulačka.

Ta mnohdy dokáže nastínit kromě celkové přeplacené sumy a velikosti měsíčních splátek i náklady spojené s nejrůznějšími poplatky.

Tento praktický internetový nástroj vám může přinést vstupní informace o nákladnosti hypotéčního úvěru. Zároveň bude praktickým doplňkem při výběru té nejvýhodnější hypotéky na trhu, respektive takové, která se bude pyšnit nízkými úrokovými sazbami, popřípadě nulovými poplatky. I na takové finanční služby totiž můžete narazit. Na hypotéky s omezenými poplatky, díky nimž ušetříte peníze.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.