Dětský nábytek aneb Jak vybavit dětský pokoj

26.5.2010 | autor:

Dětský nábytek aneb Jak vybavit dětský pokojDětský pokoj by měl být centrem hraní, místem pro spaní a učení se. Jako takový je potřeba ho i vybavit. Velmi častou chybou je plnit dětský pokoj starým nábytkem a udělat z něj tak odkladiště starých křápů, které mohou být mnohdy životu nebezpečné. Mylná je také představa, že by dětský nábytek měl hýřit všemi barvami. Hledáte-li inspiraci, jak vybavit dětský pokoj zábavným, ale bezpečným způsobem, čtěte dál.

Nejčastější chyby

Čeho se u dětského nábytku vyvarovat? Za prvé je to pořizování levného nábytku, který není označen některým z bezpečnostních certifikátů. Je nutné si uvědomit, že se na výrobu nábytku používají nejrůznější chemikálie a plasty. U dětského nábytku jsou předepsané přísné normy eliminující nebezpečí poškození zdraví, u levného nábytku si nemůžete být nikdy zcela jisti. Také špatná konstrukce stolu a židle nebo nekvalitní matrace mohou dítěti způsobit doživotní potíže. Za většinou bolestí zad a hlavy v dospělosti stojí právě špatný dětský nábytek.

Dřevo nade vše


Ideálním materiálem pro výrobu dětského nábytku je dřevo. Působí hřejivým dojmem a je měkké. Když zachováte přírodní ráz dřeva, bude dětský pokoj vypadat útulně stejně, jako kdybyste nakoupili nábytek všemožných barev. Navíc se ke dřevu hodí všechny barvy, takže ho můžete dovybavit výrazně zbarvenými doplňky. Levnější materiálovou variantou pro výrobu dětského nábytku je papír. I když se to na první pohled nezdá, existují domácnosti kompletně vybavené nábytkem z papíru. Papír je ještě měkčí než dřevo, takže u něj nehrozí téměř žádné úrazy a co víc – dá se na něj malovat! Děti rády počmárají vše, nač dosáhnou, tak proč jim to neumožnit. Pořiďte jim skříňky z papíru a nechte je, aby si je vyzdobily podle vlastní představy!

Zaměřte se na podlahu


Děti tráví většinu času v pokoji na zemi. Proto věnujte pokrytí podlahy náležitou pozornost. Jako vždy by měla na prvním místě být hygiena a bezpečnost. Koberce jsou lapači prachu, takže jsou pro děti trpící alergií na prach a roztoče nevhodné. Ideálním materiálem je korek nebo dřevo s protiskluzovou úpravou. Pokud byste přece jen radši, aby vaše děti seděly na něčem teplém, pořiďte jim menší koberec, kde si mohou hrát. Takzvané hrací koberce pro děti pořídíte do tisíce korun. Bývají na nich nakresleny různé hry, pirátské mapy, města se silnicemi a dopravními značkami nebo obrázky z dětských filmů.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.