Posaďte se do kůže

2.2.2010 | autor:

Posaďte se do kůžeMáte doma textilií očalouněnou sedací soupravu a vypadá, že už se rozpadne? Přemýšlíte o tom, že si opět pořídíte novou, ale v žádném případě nechcete nekvalitní potah? Lepší než běžně používaná textilie je kůže.

Hned na začátek je třeba říct, že jako přírodní materiál má kůže samozřejmě lepší vlastnosti, což s sebou ovšem nese i vyšší cenu. Mylná je však představa, že má kůže prakticky neomezenou životnost. Stejně jako my stárne i kůže. Její životnost však lze prodloužit správnou údržbou.

Jak vypadá správná kůže


U čalounických kůží se vyskytují vady, které kvalitu kůže snižují. Obvykle se projeví během používání a mohou být důvodem k reklamaci. Patří sem zejména řídká kůže způsobující nenávratné vytažení, žilnatost, díky které kůže praská, nekvalitní povrchová úprava, která se projeví při styku s vlhkem nebo vrzání. Naopak jizvy nebo mírné barevné odchylky ke kůži prostě patří a důvodem k reklamaci nejsou.

Každý lepší výrobce kožených sedaček vám dokáže doporučit výrobky určené pro ošetřování kůží. Na běžnou úpravu vystačíte s vlhkým hadříkem a čas od času s mastným krémem. Kůže nesmí v žádném případě zcela provlhnout. Trvale poškodit ji mohou klasické chemické čisticí prostředky, rozpouštědla, alkohol nebo detergenty.

Výběr kožené sedačky


Výběr designu kožené sedačky záleží na vašem vkusu, přáních a také stylu interiéru. Jako nadčasový kousek však nebudete mít problém sladit koženou soupravu jak s klasickým konzervativním interiérem, tak se supermoderním minimalistickým vybavením. Barevnost je prakticky neomezená, i když stále ještě nepropadla módním trendům, které hlásají vzory a divoké barvy. Na špici se stále drží černá a bílá, přírodní a pastelové barvy. Křiklavé pestré barvy jsou spíše výstřelkem, který se brzo okouká. Elegantním a odlehčeným dojmem působí kožené čalounění v kombinaci se dřevem nebo kovem. 


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.