Virtuální prohlídky domů

17.5.2009 | autor:

Virtuální prohlídky domůVirtuální prohlídky domů se pomalu ale jistě stávají nutností pro každou lepší realitní společnost. Většina zájemců hledá v současnosti nové bydlení na internetu, což s sebou nese své výhody i nevýhody. Jednou z hlavních nevýhod je, že si nemůžete okamžitě byt prohlédnout a musíte se často spolehnout jen na slovní popis. Řešením tohoto problému jsou zmíněné virtuální prohlídky.

Nejdřív virtuálně, potom naživo

Virtuální prohlídka je digitální zobrazení skutečného prostoru. Umožňuje prohlížení nemovitosti z pohodlí vašeho domova. Díky tomuto systému se rázem ocitnete ve středu prohlíženého místa. Jediné, co k tomu potřebujete, je počítač a internetové připojení. Pak už stačí jen hledat. Takovýmto způsobem si můžete například okouknout nový dům či byt před tím, než se rozhodnete ho koupit. Je to mnohem výhodnější, než objíždět všechny vybrané eventuality. Virtuální prohlídky v tomto případě řeší čas i peníze.

Virtuální prohlídky si oblíbily i různé firmy prodávající interiérové vybavení, bytoví architekti nebo nábytková studia. Opět vám tak odpadne složité procházení po obchodech. V neposlední řadě je to také skvělá příležitost, jak se inspirovat pro vaše bydlení.

Nechte se vést

Ovládání virtuální prohlídky je velmi jednoduché. Obvykle stačí kliknout do obrazu a se zmáčknutým pravým tlačítkem myši obraz posouvat. Další možnost je pomocí nástrojového panelu. Některé prohlídky se spustí jen kliknutím na odkaz a dále probíhají automaticky samy. Pro doplnění informací a usnadnění orientace se zde nacházejí mapky nebo půdorysy, zvukové efekty a popisky. K vytváření virtuálních prohlídek se používají speciální počítačové programy, které upravují fotografie do trojrozměrné podoby.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 1
Vložil: venda Neregistrovaný | 2009-11-02 17:44:48
kde se pouštěj
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.