Štítky o spotřebě budou mít i televize

Štítky o spotřebě budou mít i televize

Energetické štítky už nebudou jen u ledniček a podobně, nově je najdete i u televizí. Můžete se tak předem dozvědět, kolik budou potřebovat elektrické energie.

více

Vinyly se vrací!

Vinyly se vrací!Hudební průmysl čelí již několik let potížím se stahováním hudby zdarma. Na internetu jsou snadno dostupná celá alba, takže posluchači nemají potřebu kupovat si drahá CD. Hudebníci tak za svou práci logicky získávají méně peněz. Po pár pokusech zamezit rozšiřování hudby přes internet se stále více kapel a zpěváků rozhodlo akceptovat nový trend a svou práci na internetu nabízet ke stažení z webů, které je finančně podpoří.
celý článek komentářů (0)

Kryštof - Jeviště

Kryštof - JevištěTuzemská kapela Kryštof v čele s hudebníkem, skladatelem a hercem Richardem Krajčem vstupuje do nového roku s novým albem. Spolu s plánovaným turné tak oslaví patnáct let své existence. Hudba i způsob prodeje alba i lístků na koncerty naznačují, že skupina Kryštof neusnula na vavřínech a následuje trendy.
celý článek komentářů (0)

NightWork

NightWorkNa výsluní české hudební scény se dere mladá svižná kapelka s názvem NightWork. Čerství držitelé Českého slavíka pro Skokana roku v kategorii hudebních skupin nyní očekávají další možné ocenění. Jsou nominováni do Hudebních cen televize Óčko v kategorii nejlepší hudební videoklip a nejlepší domácí kapela. Výsledky této soutěže se dozvíte 25. února v pražské Incheba Aréně.
celý článek komentářů (1)

Vánoční koledy

Vánoční koledyVánoce přicházejí a s nimi i vánoční cukroví, kapr, dárky, vánoční koledy a další radosti tohoto času. Většina z nás ale až do Štědrého dne pracuje, takže ta správná vánoční atmosféra ne a ne se dostavit. Už jste zkusili péct cukroví, balit dárky, rozsvítit si svíčky, provonět byt purpurou a pořád nic? A co takhle si zazpívat? Vánoční koledy jsou staré už stovky let, takže se můžete spolehnout, že budou určitě fungovat. Ve chvíli, kdy si bude vánoční koledy prozpěvovat každý člen rodiny, nastanou ty správné Vánoce!
celý článek komentářů (0)

Protektor a MIDI LIDI

Protektor a MIDI LIDIKoncem září se do kin dostala zřejmě největší filmová událost roku zvaná Protektor. Film má na svědomí režisér Marek Najbrt. V hlavní roli se představila Jana Plodková a Marek Daniel. Snímek budí kladné ohlasy jak u kritiků, tak u diváků. Není recenze, ve které by nebylo zdůrazněno, kdo že se to postaral o výbornou hudbu k filmu. Elektronická formace MIDI LIDI vytvořila skvostný soundtrack podtrhující originalitu a celkové vyznění filmu.
celý článek komentářů (0)

Vypsaná fixa - Klenot!

Vypsaná fixa - Klenot!9.9. 2009 v 9:00 se narodilo nové album české punkové kapely Vypsaná fixa. Pět devítek pomohlo na svět desce s názvem Klenot. Zajímavé není jen datum vpuštění alba do éteru, ale také způsob, jakým ho můžete získat vy! Na portálu T-Music si můžete tento Klenot stáhnout a zaplatit za něj, kolik chcete. Tento způsob prodeje je známý spíše v zahraničí, u nás ho vyzkoušela například kapela Wohnout. Jeho hlavní myšlenkou je umožnit fanouškům koupi alba za tolik peněz, kolik si mohou dovolit.
celý článek komentářů (0)

No name

Kapela No name, jakkoli bychom název skupiny mohli přeložit jako "beze jména", není ve světě zcela bez zvuku. Za třináct let své existence si vydobila nezastupitelné místo na české i slovenské hudební scéně. V současné době k jejím nejnovějším songům patří hit "Ná,ná,ná", který skupina natočila ve spolupráci s kapelou Chinaski a jejíž melodie již úspěšně brázdí českým i slovenským éterem.
celý článek komentářů (0)

Balada pro banditu

"Slavný muzikál o velké lásce a ještě větší zradě, o mužích, v kterých se zabydlel vztek a o ženách, který ten hrozný vztek umí z těch mužů vylíbat a vykousat a vyhladit", napsal kdosi z MF Dnes v recenzi po představení. Divadlo Husa na Provázku a Vladimír Morávek dokáží ve spolupráci opravdu neuvěřitelné kousky. Jedním z nich je i po třiceti letech obnovený titul, Balada pro banditu, kde kdysi zazářily takové hvězdy jako Miroslav Donutil, Iva Bittová, Jiří Pecha či Bolek Polívka.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.