Iva Marešová: Na křídlech koní

12.4.2009 | autor:

Ivu Marešovou většina z nás zná jako zpěvačku královéhradecké skupiny Deset očí, představitelku Ginevry z muzikálu Exkalibur nebo jako Dámu s kaméliemi. Teď však natočila spolu se skupinou 999 album na Křídlech koní, na kterém s ní spolupracovali skvělí muzikanti jako Michael Vašíček, Jaroslav Friedl, Karel Macálka, Jíra Meisner, Petr Toman a v neposlední řadě i Michal Pavlíček, známý rocker a představitel špičkové akustické hudby v Česku, který se podílel na složení hudby.

Iva Marešová ve spolupráci s kapelou 999 vytvořila hudbu ve stylu rock – folk – akustika, která svou originalitou a jemnými rytmy nachází velkou řadu stoupenců. Celý projekt pak zaštítil a "patronem" mu byl známý Michal Pavlíček. Byl to právě on, který Ivu uvedl do světa zpěvu a pozval ji na konkurz Excaliburu.

Na otázku, jak vznikla spolupráce na desce mezi ní a rockerem Michalem Pavlíčkem, odpovídá Iva Marešová slovy: " Říkala jsem si: ,jak mám spojit víceméně folkovou, akustickou hudbu se spoluprací s Michalem Pavlíčkem?´ Přišlo mi to nereálné, ale zkusila jsem to. Když jsem cítila, že je správná chvíle Michala o spolupráci požádat, přijela jsem za ním domů a řekla mu o své představě. Michal mi nejprve řekl, že nemá moc času. Narodilo se mu zrovna dítě a pracoval na dalších svých projektech. Pak se mě ale zeptal, jakou mám ráda hudbu. Prozradila jsem mu, že mám ráda akustickou klidnou hudbu jako například Alison Krauss, Joni Mitchell, k.d Lang… V tu chvíli jako by ožil a nabídl mi z šuplíku pár úžasných písní, které do této mé představy skvěle zapadaly. Najednou to mezi námi seplo a z toho, že on nemá čas a já mám ráda hudbu, kterou nikdy nedělal, vznikla během chvilky úzká spolupráce. "

Nové CD Ivy Marešové tak nabízí originální spojení tvůrčího talentu všech významných osobností, které se na natočení alba podíleli, jejího nezaměnitelného hlasu a akustického stylu hudby.


1.   Křídla orlů 4:01
2.   Po spirále 3:47
3.   Jak chutná 3:41
4.   Medově vlídná 4:34
5.   Na křídlech koní 4:01
6.   Ležím v horách 3:21
7.   Já nejsem zlá 3:57
8.   Možná 3:46
9.   Málo věřím 3:36
10. Jen jednou 3:33
11. Tři cesty 4:03
12. Jsou země blízké 3:31
13. Od Země stínů 4:31          

 Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.