Kryštof - Jeviště

29.1.2010 | autor:

Kryštof - Jeviště
Tuzemská kapela Kryštof v čele s hudebníkem, skladatelem a hercem Richardem Krajčem vstupuje do nového roku s novým albem. Spolu s plánovaným turné tak oslaví patnáct let své existence. Hudba i způsob prodeje alba i lístků na koncerty naznačují, že skupina Kryštof neusnula na vavřínech a následuje trendy.

Jeviště ke stažení na internetu


Album s názvem Jeviště je od 7. ledna dostupné na internetu. Na portálu t-music si mohou fanoušci stáhnout digitální verzi alba. Na rozdíl od jiných kapel, které toto umožnili s tím, že si sami vyberete, kolik zaplatíte, nasadili Kryštof pevnou cenu. Výhodněji Jeviště pořídí zákazníci T-Mobile, a to za 99 Kč. Ostatní zaplatí jen o 50 Kč více. Klasické CD dostupné od 22. ledna by mělo stát 299 Kč. Pilotní singl z alba Jeviště s názvem cyRáno jste mohli slyšet ve filmu 2Bobule.

Halové turné T–music Kryštof Tour 2010 se uskuteční pouze na třech místech. Nejnovější hity představí kapela nejdříve v Praze v Tesla Aréně a to 19. února. Dále bude Kryštof pokračovat v Brně, kde vystoupí na Výstavišti 23. února. Poslední koncert se odehraje 26. února v ČEZ Aréně v Ostravě. Roli předkapely na sebe vzal Xindl X. Kryštof chce navázat na úspěch Rubikon tour 06. Vstupenky je možno objednat ve formě Lístků v mobilu. Pro zákazníky T–Mobile platí cena 200 Kč, pro ostatní 250 korun.

Historie kapely Kryštof


Skupina Kryštof vznikla v roce 1995 v Havířově pod názvem The Kryštof. Nejznámější postavou kapely je Richard Krajčo, který je v kapele od samotného začátku. Její složení se v průběhu patnáctileté kariéry několikrát změnilo. Díky písni Lolita se kapela dostala do povědomí posluchačů. Skupina Kryštof dosud vydala alba Magnetické pole, V siločarách, Mikrokosmos a Rubikon. Album Jeviště hudebně navazuje na předchozí tvorbu, přesto je cítit posun do nových poloh. Každá píseň je v něčem jiná, experimentální. Kryštof si potrpí na melodickou hudbu, přidává elektronické zvuky a dokonce i trochu reggae, beatu a jiných hudebních žánrů. Hudebně poměrně pestrá deska však nesedí každému a z recenzí vyplývá, že co člověk to názor.

 


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.