NightWork

20.1.2010 | autor:

NightWorkNa výsluní české hudební scény se dere mladá svižná kapelka s názvem NightWork. Čerství držitelé Českého slavíka pro Skokana roku v kategorii hudebních skupin nyní očekávají další možné ocenění. Jsou nominováni do Hudebních cen televize Óčko v kategorii nejlepší hudební videoklip a nejlepší domácí kapela. Výsledky této soutěže se dozvíte 25. února v pražské Incheba Aréně.

Historie kapely NightWork

Kapela NightWork vznikla v roce 2005 a založil ji František Soukup spolu s Emilem Koptou, který už v kapele nehraje. V současné sestavě vystupuje NighWork od roku 2007. Kromě netradičního humoru a zajímavé hudby zaujala kapela také zvučnými jmény. Zpěv má na starosti Vojtěch Dyk, známý například ze seriálů Letiště nebo Velmi křehké vztahy. Na kytaru hraje Jakub Prachař, který se objevil v seriálech Letiště, Horákovi nebo Ulice. Dalšími členy jsou klávesista Jan Maxián, baskytarista Jakub Antl, bubeník Ondřej Sluka a již zmíněný Ondřej Soukup.

Globální oteplování je hit!

Největší úspěch zaznamenala kapela s písní Globální oteplování – Já jsem gay! Hitovku nazpívali kluci z NightWork krom češtiny také v angličtině, němčině a francouzštině. Zaujal také remake písně Včelka Mája a koleda Vánoční čas. Debutové album s názvem Respectmaja vyšlo v roce 2006. V reedici alba Respectmaja z roku 2009 najdete videoklipy a bonusové songy. Písně stvořené kapelou NightWork jste také mohli slyšet ve filmech Experti, Panic je nanic nebo Prachy dělaj člověka.

NigtWork: hudba & recese

Opravdový hudebně divadelní zážitek je vystoupení kapely NightWork naživo. Jejich popularitu dokládá také poměrně velká koncentrace slavných tváří na vystoupeních. Jmenovat můžeme například matku Jakuba Prachaře Danu Batulkovou nebo jeho přítelkyni herečku Marthu Issovou. Společným znamením všech jejich koncertů je recese a improvizace. V té se vyžívá a úžasně exceluje zejména Vojta Dyk.

Na jaře letošního roku má vyjít nové album skupiny NightWork. I přes velké časové vytížení kapela nadále plánuje koncerty, takže se máme na co těšit!


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: tejinka Neregistrovaný | 2011-01-21 16:30:39
miluju nniigghhttwwoorrkkyy
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.