Radiohead míří do Prahy

22.8.2009 | autor:

Radiohead, jedna z nejvýznamnějších a nejslavnějších kapel současné světové hudby, zavítá dvacátého třetího srpna vůbec poprvé do České republiky. Skupina, s níž se často pojí mimo jiné i slova jako alternativa a ekologie vystoupí pod širým nebem v areálu výstaviště v pražských Holešovicích. Zprostředkovatelská agentura slibuje výjimečný zážitek a koncertní událost číslo jedna letošního roku.

Nonkonformní styl

Hudbu, kterou produkuje britská skupina Radiohead, těžko popsat. Mezi základními charakteristikami by však neměla chybět slova jako alternativa, experiment, provokace. Členové skupiny totiž vybočují nejen svými melodiemi, ale i chováním a životními postoji ze společností zavedené konformity, ignorují společenský řád, hudební formy a v průběhu své existence se stali více než vyzývavou kapelou.

Kamarádi od dětství

Členové Radiohead se ve složení Thom York (zpěv), Phil Selway (bicí), Ed O´Brien (kytara), Jonny Greenwood (klávesy, kytara) a Colin Greenwood (baskytara) dali dohromady v roce 1985 na chlapecké škole v městečku Abingdon v Oxfordshire. První singl Creep, který vydali až po sedmi letech kariéry, nejprve nevzbudil příliš rozruchu. Teprve díky pozornosti amerických rádií a MTV se stal největším hitem v historii kapely. Největší ohlas však způsobilo jejich v pořadí třetí album "OK Computer" (1997), které je považováno za jedno z přelomových alb devadesátých let dvacátého století a které kapele zároveň zajistilo komerční úspěch po celém světě. Mezi jejich další desky patří „Pablo Honey“ se slavným singlem „Creep“ (1993), „The Bends“ (1995), „Kid A“ (2000), „Amnesiac“ (2001), „Hail to the Thief“ (2003) a „In Rainbows“ (2007). Členové Radiohead jsou držitelé mnoha prestižních cen a nominací od Grammy přes BRIT Awards až po ceny MTV.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.