U2: nová deska a 3D

23.2.2009 | autor:

U2: nová deska a 3D

Za opravdové průkopníky světa hudby můžeme označit irskou rockovou skupinu U2. Program mají věru nabitý. S obdivuhodnou jistotou koncertují po celém světě, dokonce i před prezidentem Obamou, jako první promítají hudební dokument ve 3D a z prvního singlu Get On Your Boots z nové desky No Line On The Horizon zaznívá mírně experimentální tón. Veřejnost toto nové album očekává s netrpělivostí, které se po pětileté odmlce není co divit.

Očekávaná "bomba"

Podle producentů kapely se může jednat o zásadní počin, jakým byla v minulosti například deska Achtung baby. Deska No Line On The Horizon nabídne celkem jedenáct skladeb, které kapela natočila v nejrůznějších koutech naší planety. Natáčení započala v Maroku, následoval Dublin, New York nebo třeba Londýn. Obal desky má být podle všech signálů ztvárněn japonským umělcem a fotografem Hiroshimem Sugimotem.

Koncert v 3D

I záznam koncertu v kvalitě 3D tu dosud ještě nebyl. Promítání, které přímo vtahuje na místo dění, ocení všichni ti, kteří nemají dostatek prostředků ke koupi drahého lístku na živé vystoupení. To, co stovky diváků prožívají na koncertech slavného irského kvarteta, mohou teď všichni, kdo si koupí lístek do kina, prožít v pohodlí sedačky před filmovým plátnem. Stačí speciální brýle na nos a je to!

Na natočení tohoto jedinečného snímku, který má ve finální podobě osmdesát pět minut, bylo zapotřebí dohromady přes sto hodin filmového materiálu. Materiál byl posbírán na sedmi vystoupeních Vertigo tour konané v letech 2005 a 2006. Při vzniku záznamu bylo použito nejvíce 3D kamer, kolik se jich dosud u jednoho projektu sešlo.

Takže pokud patříte mezi fanoušky hudební skupiny U2 nedejte si ujít tento jejich počin. Koncert U2 ve 3D kvalitě je opravdovým zážitkem a nová deska bude možná přelomovým okamžikem, o kterém se bude ve světě hudby mluvit ještě dlouho.


Seznam skladeb nového alba No Line On The Horizon:

1. No Line On The Horizon
2. Magnificent
3. Moment of Surrender
4. Unknown Caller
5. I'll Go Crazy If I Don't Go Crazy Tonight
6. Get On Your Boots
7. Stand Up Comedy
8. Fez – Being Born
9. White As Snow
10. Breathe
11. Cedars Of LebanonAutor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.