Vypsaná fixa - Klenot!

7.11.2009 | autor:

Vypsaná fixa - Klenot!

9.9. 2009 v 9:00 se narodilo nové album české punkové kapely Vypsaná fixa. Pět devítek pomohlo na svět desce s názvem Klenot. Zajímavé není jen datum vpuštění alba do éteru, ale také způsob, jakým ho můžete získat vy! Na portálu T-Music si můžete tento Klenot stáhnout a zaplatit za něj, kolik chcete.

Zaplať kolik můžeš

Tento způsob prodeje je známý spíše v zahraničí, u nás ho vyzkoušela například kapela Wohnout. Jeho hlavní myšlenkou je umožnit fanouškům koupi alba za tolik peněz, kolik si mohou dovolit. Nemusíte zaplatit nic, přesto však každý, kdo dokáže ocenit cizí práci, něco přihodí. Od 10. října je možné pořídit album v běžně v obchodech. Koupit si můžete buď klasické CD nebo vinyl, který se na koncertech prodává za 280 Kč.

Deska se natáčela v Londýně za pomoci známých producentů Jana P. Muchowa a Dušana Neuwertha. Neuwerth spolupracoval s Vypsanou fixou už na předchozím albu Fenomén. Zvuk si vzal na starost Guy Fixsen. Album obsahuje dvanáct skladeb. Pilotním singlem je písnička Holka s lebkou. Za zmínku stojí také Závod a Duchové.

Počátky kapely Vypsaná fixa a Klenot Tour 2009

První desku vydala kapela v roce 2001 pod názvem Brutální všechno, následovalo album Bestiálně šťastní, Krása nesmírná, Před náma jedeme my a Fenomén. V současnosti objíždí Fixa s novým albem celou republiku. Klenot tour 2009 odstartovala dvěma křty v Praze v Lucerna Music Baru. Dále se ještě objeví například v Olomouci, Plzni, na jihu v Českých Budějovicích nebo v Jindřichově Hradci.

Na koncertech uslyšíte jak ochutnávku z Klenotu, tak hity ze starších alb. Než se na pódiu objeví Fixa, rozehřívá davy DJ – MC/DC. Okouzlujícím způsobem navodí tu správnou atmosféru a pak už se může rozjet ta pravá show! Nápadité texty zpěváka Márdiho jsou stejně hravé jako způsob, kterým je představuje publiku. Jeho netradiční a naprosto typický zpěv je asi tím nejlepším, na co se můžete těšit. Fanoušci řádí a doslova létají vzduchem. Koncert je zkrátka a dobře taková jedna velká antidepresivní rybička!


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.