Z odkazu Michaela Jacksona

22.7.2009 | autor:

Z odkazu Michaela Jacksona
Je tomu měsíc, co hudební svět zaplakal nad ztrátou jednoho z největších umělců všech dob. Zemřel král popu Michael Jackson. Svým životem vzbuzoval rozporuplné a často silně negativní reakce, ale jeho umělecké počiny si nikdo neodváží zpochybňovat. Co nám Michael Jackson po sobě zanechal?
 
V první řadě je to geniální hudba. Ve známost vstoupil již alby, která nahrál spolu se svými bratry. Fenomenální úspěch však zaznamenal až na sólové dráze, když se spojil s muzikantem a producentem Quincy Jonesem. Z jejich spolupráce vzniklo nejprodávanější album všech dob Thriller. Právě z něho pochází i legendární čtrnáctiminutový klip k písni Thriller s vlkodlaky a zombies. Mezi další sólová alba patří vůbec první vlastní počin Off the Wall, a za Thrillerem následují Bad, Dangerous, HIStory a Invincible. Za singly uveďme alespoň song Will you be there z nezapomenutelného filmu Zachraňte Willyho. 
 
Dalším typickým prvkem, který Jacksona proslavil, je měsíční chůze neboli moonwalk. Při tomto tanci vypadá jako by se vznášel a kráčel vpřed, ve skutečnosti však couvá. Ačkoli není jeho autorem, je nepochybně jeho nejslavnějším představitelem. Díky Jacksonovi se tento zvláštní tanec naučili tisíce fanoušků na světě. Svým neobvyklým oblečením zase inspiroval módu od osmdesátých let až do současnosti, kdy si styl disko opět našel své příznivce. 
 
Spousta okamžiků v životě Michaela Jacksona zůstává zahalena tajemstvím a zdá se, že ani původ jeho smrti nebude nikdy plně objasněn. I to ho posunulo mezi legendy a tento post už mu nikdo nevezme. Ať je to jakkoli, už při samotném poslechu písní musí každý uznat, že zemřel opravdový král. Znalost jeho uměleckých počinů by měla patřit mezi základní vzdělání stejně jako hudba Beatles nebo tvorba Andyho Warhola, kteří také stáli u zrodu popu. 


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.