3 důvody, proč je repasovaný server lepší volbou než nový

31.3.2022 | autor: Redakce PŽ

3 důvody, proč je repasovaný server lepší volbou než nový

Důvody pro pořízení serveru rozebírat nebudeme. Sami víte nejlépe, proč se bez něj neobejdete – jen možná netušíte, že není nutní utrácet za zbrusu nový hardware. Levnější a přitom plnohodnotné řešení najdete v nabídce repasovaných serverů. O co jde, a proč je o ně takový zájem?

Když starý znamená dobrý

Repasovaný server sice nevoní novotou, ale do starého železa rozhodně nepatří. Termín označuje výpočetní techniku, kterou po poměrně krátkém používání původní majitel (obvykle finanční instituce jako pojišťovny a banky, případně velké korporace) vyřadil a specializovaný prodejci (např. czech-server.cz) ji opět uvedl do perfektní kondice. Zřejmě největší výhodou sortimentu je bezkonkurenční poměr ceny a parametrů. Za zmínku stojí také vysoká míra spolehlivosti.

1. Je levnější

Nákup nového serveru není levná záležitost. V praxi samozřejmě záleží na požadované konfiguraci, nicméně repasovaný kus vždy vychází mnohem levněji. Pokud plánujete pořízení několika serverů, ušetříte desítky až stovky tisíc korun. ROI (return of investment) neboli návratnost investice je bezkonkurenční.

2. Je spolehlivější

Obrátíte-li se na solidního prodejce, dostanete na výběr z důkladně vyčištěných serverů, které jsou stoprocentně funkční a velmi spolehlivé – a to především proto, že se jedná o repasované stroje renomovaných značek. Servery IBM, DELL či HP jsou na tom z hlediska spolehlivosti mnohem lépe než výpočetní technika od méně známých výrobců, jež nemohou věnovat tolik prostředků a péče vývoji a vyladění. Podívat se můžete i na cad programy.

3. Je ekologičtější

Pro repasované servery se často rozhodují jednotlivci či firmy, které nechtějí zbytečně zatěžovat životní prostředí nákupem nových počítačů. Řídíte-li se heslem, že nemá smysl nahrazovat plně funkční věci, pak je pro vás sortiment repasovaného zboží jedinou správnou volbou.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.