Notebooky pro děti

28.1.2022 | autor: Redakce PŽ

Notebooky pro děti
Neustále se hovoří o tom, že počítače a zejména pak počítačové hry jsou pro děti nevhodné a působí na ně negativně. Na druhou stranu se ale ukázalo, že ve školním prostředí jsou počítače výbornou pomůckou k zábavnějšímu a efektivnějšímu učení. Chcete-li vaše dítě v tomto počínání podpořit, avšak odmítáte ho pouštět na vlastní počítač nebo notebook, nabízí se vám řešení v podobě notebooků nebo častěji netbooků určených přímo pro děti. 
 
Nepříliš staré označení netbook se vztahuje k notebookům, které jsou malé a určené zejména k využívání na cestách. Jejich typickým znakem je využití méně náročných operačních systémů, nejčastěji se používá Linux. Na stejném principu se vyrábí i netbooky pro děti. Jelikož jsou určeny jen a jen pro ně, odpovídá jim i jejich celkové zpracování. Celý grafický systém je vytvořen tak, aby byl pro děti srozumitelný a zábavný. Obal notebooku je vysoce odolný proti pádům a nárazům a obsahuje voděodolnou klávesnici. Také baterie přístroje je řádně zabezpečena, aby nemohla způsobit dítěti úraz. Novější verze mají dotykový displej.
 
Notebooky určené pro děti umožňují rodičům kontrolu a to nejen díky vestavěné webkameře, ale také díky speciálnímu softwarovému vybavení. Nastavena je filtrace webových stránek. Operační paměť má velikost kolem 1 GB a úložitě kolem 100 GB. Rozlišení se vyrovná klasickému notebooku. Nejtypičtější velikost LCD monitoru je 9,8 palců. Váha bývá nižší než jeden a půl kilogramu.  Ceny těchto notebooků se pohybují od pěti do deseti tisíc korun. 

Goodgame Empire English
Goodgame Empire български
Goodgame Empire Deutsch
Goodgame Empire dansk
Goodgame Empire Español
Goodgame Empire Suomi
Goodgame Empire français
Goodgame Empire Ελληνική
Goodgame Empire magyar
Goodgame Empire italiano
Goodgame Empire Lietuvių
Goodgame Empire Nederlands
Goodgame Empire norsk
Goodgame Good Empire polski
Goodgame Empire Português
Goodgame Empire română
Goodgame Empire России
Goodgame Empire svenska
Goodgame Empire slovenské
Goodgame Empire Türk
Goodgame Empire českyAutor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.