Dřevěné výrobky a hračky ze dřeva patří na trhu k nejžádanějším komoditám

28.2.2017 | autor: Redakce PŽ

Práce se dřevem a výroba dřevěných předmětů jsou stále v kurzu. Ač by se mohlo zdát, že je řemeslná výroba na ústupu, opak je pravdou. Palčivá otázka současné doby zní: proč ubývá zručných řemeslníků, a to nejen v oborech truhlářství, dřevovýroby, ale i jiných odvětvích? Zkušené osoby z oboru dřevovýroby aby člověk hledal jak pověstnou jehlu v kupce sena. Významným výrobcem spravovacích a spojovacích materiálů, výrobků, jako jsou dřevěné hračky, potřeby do domácnosti i dekorativní předměty, je pan Jiří Vlček.

Jednotlivé soustružené díly i konkrétní výrobky ze dřeva

Zaměření dílny pana Vlčka je širokospektré. Soustředí se nejen na soustružení dřeva jako takového, ale orientaci má i směrem ke konkrétním spotřebitelům, kteří touží po dřevěných doplňcích do svých domovů, kanceláří, vybavení dílen i provozů. Nabídka dřevěných výrobků je opravdu pestrá. Jak je patrné z webových stránek Jiřího Vlčka, nacházejí se zde rozmanité dřevěné suvenýry, ale i nábytkové kolíky a úchyty, soustružené věšáky a spojovací lamelky.

Tyčovina, dřevěné suvenýry a soustružené výrobky

Nevíte, co označuje pojem tyčovina? Tolik potřebné tyče se uplatní třeba jako závěsné materiály na záclony a tak dále. Existuje možnost výběru tyčoviny hladké nebo vroubkované. Vyznačuje se vysokou odolností vůči mechanickému zatížení, díky lakování či moření jsou tyče odolné proti povětrnostním vlivům. Podíváme-li se blíže na nabídku suvenýrů a hraček ze dřeva, překvapí nás originalita avizovaných dřevěných modelů starých vozů, které udiví jak kamarády, tak všechny ratolesti. Obor soustružení dřeva je zajímavou činností, jež v sobě skrývá také výrobu zaslepovacích zátek, vyspravovacích suků a lodiček nebo poutavé soustružené koule. Pro zručného řemeslníka, jakým je Jiří Vlček, není žádná zakázka problémem.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.