Kdo si hraje nezlobí aneb tipy pro volný čas

Kdo si hraje nezlobí aneb tipy pro volný čas

Jednou za čas je dobré hodit všední starosti za hlavu. Pracovní povinnosti, děti, rodina, uklízení, to všechno vás velmi vyčerpává. Vymezte si ve svém diáři místo na zálibu, při které se odreagujete a odpočinete si.

více

Rebelující Lenka Dusilová a Eternal Seekers v Městské knihovně v Praze

Dokonalé souznění tří rozdílných hudebních světů nabídne závěrečný koncert cyklu Rebelující dámy české hudby. Ve čtvrtek 10. června se ve velkém sále Městské knihovny v Praze představí úspěšné uskupení Eternal Seekers. Společný projekt charizmatické zpěvačky Lenky Dusilové, jazzové skladatelky a klavíristky Beaty Hlavenkové a kvarteta Clarinet Factory okouzluje hudbymilovnou veřejnost již od svého vzniku před dvěma lety. Nejen stejnojmennou nahrávku z roku 2008, ale i její koncertní ztvárnění doprovázejí samé superlativy a nadšené reakce z řad odborné kritiky i publika. Návštěvníci koncertu se mohou těšit na harmonické spojení hudby a poezie převážně z pera slezského básníka Bogdana Trojaka, držitele Ortenovy ceny i ocenění Magnesia Litera.
celý článek komentářů (0)

Line-up Open Air Festivalu stále roste – přibývají Navigators, Ready Kirken a The Tap Tap

Další trojlístek kapel zvětšil porci zábavy na Open Air Festivalu. Dobrým zvykem je uvádět před vystoupením v Panenském Týnci nové album, aby si fanoušci vychutnali svěží a neoposlouchané skladby. A zdá se, že tohoto receptu se nedrží jen hlavní hvězdy festivalu jako Faithless, Röyksopp a Kasabian. V Panenském Týnci svou desku „My Place" představí také Navigators, rostoucí hvězda českého hudebního nebe. Do party kapel s novým albem se přihlásí i Ready Kirken. The Tap Tap sice novou desku nevydávají, nicméně vystoupení studentů Jedličkova ústavu nepostrádá originalitu a pozitivní náboj i bez nového studiového materiálu. Ačkoliv line-up Open Air Festivalu opět o něco povyrostl, cena vstupenky v předprodeji zůstává ještě do konce května stejná. Při využití výhodné akce od O2 Extra získají budoucí návštěvníci za jednu zakoupenou vstupenku další zdarma. Lístek tak v přepočtu vyjde na 385 korun včetně poplatků.
celý článek komentářů (0)

Vlajky ESF a Evropské unie na FP TUL

V týdnu, kdy oslavujeme konec druhé světové války v Evropě, vyvěsili realizátoři projektu Inovace vzdělávání v oboru čeština jako druhý jazyk (C2J) na místě jeho realizace vlajku s logem ESF a vlajku EU.
celý článek komentářů (0)

Pražské Quadriennale chce zapojit umělce nejrůznějších oborů

Performance - je stále frekventovanější označení pro živou uměleckou akci spojenou s divadlem, výtvarným uměním i architekturou či designem. Právě na tuto etablovanou uměleckou (inter)disciplinu se zaměří doprovodný program 12. ročníku Pražského Quadriennale - PQ+. Tato největší přehlídka scénografie a divadelního prostoru, která se v Praze uskuteční od 16. až 26. června 2011, chce v rámci doprovodných akcí upozornit na různorodou podobu performance. Do PQ+ se tak mohou přihlásit tvůrci, organizátoři či aktéři představení, výstav, přednášek anebo dalších uměleckých aktivit. Podmínkou je konání akce v termínu Pražského Quadriennale. Přihlášky lze zaslat do 30. listopadu 2010 - instrukce a přihlášky jsou na www.pq.cz/cs/pqplus.html.
celý článek komentářů (0)

Vladimír Václavek & Miloš Dvořáček & Frieder Zimmermann & Matthias Macht - Edel

Vladimír Václavek je po třech letech zpět s novou nahrávkou a tentokrát i s novým zvukem. Po řadě klidnějších až meditačních alb přichází s deskou, která rozlévá svůj záběr až k rockovým břehům Dunaje a to díky hostujícím muzikantům. Miloš Dvořáček je v posledních letech konstantou ve spolupráci s Vladimírem Václavkem, nově se ale na albu EDEL objevují hudebníci ze sousedního Německa, kytarista a skladatelem Frieder Zimmermann a bubeník Matthias Macht. Společně pak tento kvartet vytvořil originální barvitou nahrávku, která v bohaté diskografii Vladimíra Václavka určitě vynikne.
celý článek komentářů (0)

Miss Agro 2010 nabídne J.A.R., Tleskač, Airfare a Vagyny dy Praga

12.května 2010 se na pražském Suchdole, v areálu České zemědělské univerzity uskuteční  12. ročník  tradiční soutěže Miss Agro.  V rámci doprovodného programu vystoupí přední české kapely J.A.R., TLESKAČ, AIRFARE a další. Jako bonus budou mít návštěvníci možnost vidět několik krátkých exhibicí. Slavnostní korunovaci nové Miss Agro 2010 provede pražský primátor Pavel Bém. Vstup na akci je každoročně ZDARMA.
celý článek komentářů (0)

Dánští The Kissaway Trail, čerstvý objev evropské indie scény, zazní na Open Air Festivalu

Ačkoliv Open Air Festival už oznámil, že bude podporovat recyklaci, neměl tím namysli recyklaci hudební. Naopak. Proto se chystá dovézt další svěží kapelu, kterou je indie rocková The Kissaway Trail z Dánska. A vzhledem k tomu, že klukům ze severského města Odense vyšla právě letos deska „Sleep Mountain", mohou se čeští indie fanoušci těšit na porci skutečně neoposlouchaných kytarových ryfů. Panenský Týnec a potažmo Česká republika je tak pro The Kissaway Trail další zastávkou při jejich plánovaném dobývání Evropy. Open Air Festival však má ještě jednu dobrou zprávu - první den, tedy čtvrtek 12. srpna, bude pro všechny příchozí zcela zdarma.
celý článek komentářů (0)

Festival v Brně zve Janáčkovy příznivce z celého světa

Janáček versus expresionismus je podtitul druhého ročníku Mezinárodního festivalu Janáček Brno, který se uskuteční od 16. do 28. listopadu 2010 v Brně s úvodem, který se bude konat 9. a 24. října.  Pod jeho hlavičkou se na několika scénách a pódiích moravské metropole odehraje přibližně třicítka operních i činoherních představení, koncertů, recitálů, workshopů či komponovaných pořadů za účasti předních tuzemských i zahraničních souborů a umělců. Publikum se může těšit na zahraniční produkce, Věc Makropulos v podání Helikon-Opera Moskva a Lulu od Albana Berga v nastudování Theater Essen, všechna tři domácí Národní divadla - pražské, brněnské i moravskoslezské, Ivu Bittovou se Škampa kvartetem či studenty z HF JAMU.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.