Kdo si hraje nezlobí aneb tipy pro volný čas

Kdo si hraje nezlobí aneb tipy pro volný čas

Jednou za čas je dobré hodit všední starosti za hlavu. Pracovní povinnosti, děti, rodina, uklízení, to všechno vás velmi vyčerpává. Vymezte si ve svém diáři místo na zálibu, při které se odreagujete a odpočinete si.

více

Uzávěrka soutěže O2 Extra šance o nejlepší cover verzi je již za 2 týdny

Pouhé 2 týdny mají kapely, DJs, orchestry, sbory a další hudební experimentátoři na přihlášení do soutěže Strun podzimu O2 Extra šance. Kreativní kapely i jednotlivci bez rozdílu žánrů mají možnost získat finanční odměnu ve výši 20.000 Kč. Úkolem soutěžících hudebníků je libovolným způsobem vytvořit vlastní cover verzi písně Galang známé britské zpěvačky a raperky M.I.A. Inspirací může být cover verze, kterou nahrál vynikající newyorský jazzový pianista Vijay Iyer, jenž vystoupí na letošním ročníku Strun podzimu. A protože právě jeho cover verze byla inspirací celé soutěže, bude tento jazzman hlavním porotcem, který určí vítěze. Muzikanti musí svou cover verzi Galang zaslat na e-mailovou adresu sance@strunypodzimu.cz nejpozději do 30. září 2010.
celý článek komentářů (0)

AXE TWIST PÁRTY ROZTANČILA KASALICE!

Nový AXE TWIST v sobě ukrývá vůni, která se mění. Plná nečekaných změn a překvapení byla i párty v sobotu 18. září v Music Clubu Relax v Kasalicích u Lázní Bohdaneč. Nechyběl tým sexy AXE ANGELS, atraktivní program, ani flirtovací hry o skvělé ceny!
celý článek komentářů (0)

Struny dětem – Interaktivní víkend pro děti v rytmu Strun podzimu

Tanec s kastaněty v rytmu andaluského flamenka, hra na africké bubny či exotická hudba z Indie - to všechno si budou moci děti poslechnout a hlavně samy vyzkoušet 2. a 3. října v Divadle Kolowrat. Interaktivní víkend Struny dětem se chystá hravým způsobem poodhalit dětem i jejich rodičům rozmanitá zákoutí hudebního světa i vzdálených kultur. Zbrusu nový doprovodný program mezinárodního hudebního festivalu Struny podzimu s podtitulkem Kouzlo z objevování se snaží rozvíjet vztah dětí k hudbě, tanci a k umění obecně a zároveň dát dětem příležitost bavit se společně se svými rodiči.
celý článek komentářů (0)

Rock for People přiváží The Inspector Cluzo, získal prestižní Greener Festival Award a má termín na 2011

Hned tři novinky hlásí festival Rock for People zhruba 280 dní před svým dalším ročníkem. Tou nejdůležitější je získání prestižního a v zahraničí zároveň jediného relevantního ocenění Greener Festival Award for 2010 pro „zelený a čistý festival". Na plnění velmi náročných kritérií vypsaných stejnojmennou organizací (http://www.agreenerfestival.com) dohlíželi její zástupci osobně; o to větším úspěchem je označení „Green & Clean", které zástupci Rock for People osobně převezmou 18. listopadu v Londýně. Certifikát není jen odměnou za šetrný přístup k přírodě, ale i závazkem pro nadcházející 17. ročník: ten proběhne tradičně ve Festivalparku v Hradci Králové od 2. do 5. července 2011. První limitovaná série vstupenek bude v prodeji od 1. listopadu - a to výhradně na síti Tickets for People - www.ticketsforpeople.cz.
celý článek komentářů (0)

Kapela Loyca bojuje zpěvem za čistá města

Pražská kapela Loyca, která se pomalu ale jistě stává nedílnou součástí hudební scény, se rozhodla podpořit iniciativu „Za bezpečnější dopravu v Horoměřicích" a vystoupí v rámci dopravně-ekologické akce „Den bez aut", která se uskuteční dne 22. 9. 2010 v Horoměřicích.
celý článek komentářů (0)

KEKS to je můj svět

„KEKS to je můj svět,",  říká Štěpán Kojan v tomto rozhovoru. A jak to mají jeho další členové - přečtěte si!
celý článek komentářů (0)

První tóny Strun podzimu budou patřit norskému saxofonistovi Janu Garbarkovi a vokálnímu kvartetu Hilliard Ensemble

První z pomyslných strun patnáctého ročníku hudebního festivalu Struny podzimu rozezní norský saxofonista Jan Garbarek s vokálním kvartetem Hilliard Ensemble. Tuzemská koncertní premiéra jejich aktuálního alba Officium Novum se uskuteční 19. září v nově zrekonstruovaném Národním památníku na Vítkově. Pět dní před tím si středověkou sakrální hudbu v doprovodu Garbarkova saxofonu bude moci jako první vychutnat publikum v Hamburku, kde se v úterý 14. září uskuteční světová premiéra tohoto netrpělivě očekávaného projektu. Český koncert na Strunách podzimu bude třetí zastávkou jejich turné.
celý článek komentářů (0)

NethWorks.cz 2010 představí Rembrandta i nejmladší generaci progresivních umělců z Nizozemska

Nejen současné umění, ale i díla starých mistrů či projekty přibližující rozličné podoby společnosti v Nizozemsku tvoří programovou osu druhého ročníku Festivalu nizozemské kultury - NethWorks.cz 2010. Ten začne již v polovině září vernisáží výstavy World Press Photo 2010 a vyústí na konci října několika čteními, projekcemi a koncerty. Šíři a pestrost přehlídky, zastřešující řadu zavedených festivalů a pravidelných akcí, nejlépe dokládá výtvarné umění. Pod hlavičkou NethWorks.cz 2010 totiž proběhne například přednáška jednoho z nejvýznamnějších odborníků na Rembrandtovo dílo, Garyho Schwartze, ale i výstava autorky střední generace, minimalistky Els Moes, či prezentace zástupkyň nastupující umělecké vlny skrytých pod značkou NICOLAENROOS. Silně bude v rámci NethWorks.cz 2010 zastoupena architektura a design, stejně jako performing arts - především díky festivalu 4+4 dny v pohybu či nultému ročníku Mezinárodního festivalu divadla se sociálním přesahem Akcent v pražské Arše.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.