Kdo si hraje nezlobí aneb tipy pro volný čas

Kdo si hraje nezlobí aneb tipy pro volný čas

Jednou za čas je dobré hodit všední starosti za hlavu. Pracovní povinnosti, děti, rodina, uklízení, to všechno vás velmi vyčerpává. Vymezte si ve svém diáři místo na zálibu, při které se odreagujete a odpočinete si.

více

Na knižní trh přichází komplexní publikace o světelném designu

Uměleckým i technickým aspektům tvorby světelného designu pro divadlo, koncerty, výstavy a jiné živé akce je věnovaná publikace předního britského světelného designéra Nicka Morana, která aktuálně přichází na knižní trh v českém překladu. Světelný design pro divadlo, koncerty, výstavy a živé akce je první odbornou publikací svého druhu v českém jazyce, kombinuje praktické vědomosti s estetickými a teoretickými exkurzy. Ukazuje profesionální praxi od prvního nápadu přes konkrétnější představy, plánování a sestavování světelného parku až po veřejné uvedení.
celý článek komentářů (0)

Poselství chlapského hlasu od Luboše Holého

Luboš Holý, rodák z horňácké Hrubé Vrbky, letošní osmdesátník, v občanském životě vysokoškolský profesor veterinární mediciny je majitel hlasu, který provází a hodnotí spousta přívlastků. Sametový, tmavý, ohebný, procítěný ale také bohatýrský, romantický, sdělný, teskný i plný úsměvu, nosný a hrdý.
Na nové album si L. Holý vybral písně, které jsou mu blízké a rád si je zpívá. Tentokrát s doprovodem kapely Musica Folklorica.
celý článek komentářů (0)

Rock for People přidává kanadskou třešničku na závěr – Billy Talent

Někdo rád brusinky, my rozdáváme třešničky, kanadské. Seznam kapel, které se již za pár dnů začnou sjíždět do Festivalparku u Hradce Králové, je už nějakou dobu veřejně známý a dle předprodejů se zdá, že jména jako MUSE, The Prodigy, Editors, Morcheeba, Skunk Anansie, NOFX, Tricky, The Subways či Jello Biafra, přitáhnou rekordní publikum z celé Evropy. Přesto pořadatelé přicházejí s dalším jménem, které skvěle doplní stávající dramaturgii Rock for People. Tou příslovečnou třešničkou na závěr se stanou kanadští punkrockeři BILLY TALENT.
celý článek komentářů (0)

DOTZ DRIFT BATTLE 2010

Druhá červencová sobota na závodním okruhu v Sosnové u České Lípy patří mezinárodnímu závodu DOTZ DRIFT BATTLE. Po dvou letech mají diváci příležitost vidět v České republice řidičské umění elitních evropských pilotů a jejich výkonné driftovací speciály na místě, kam tento sport patří - na závodním okruhu. Autodrom v Sosnové, který má mezi závodníky i fanoušky motoristického sportu dobré jméno, bude jistě důstojným místem souboje jezdců DOTZ týmu, dalších elitních drifterů ze šesti zemí Evropy s kompletní českou špičkou driftu.
celý článek komentářů (0)

Ben Cristovao představil svůj debut Definitely Different

Svým originálním, přirozeným projevem a nezaměnitelnou barvou hlasu zaujal Ben Cristovao už v soutěži Česko-Slovenská Superstar. Jako jeden z mála finalistů předváděl na pódiu komplexní show, kterou bavil nejen diváky u televizních obrazovek, ale i porotu. Teď se chystá před publikum předstoupit se svým vlastním repertoárem.
celý článek komentářů (0)

Šporcl podpořil domov seniorů Drachtinka beneficí

Ve úterý 15.června uspořádal Domov seniorů Drachtinka benefiční koncert v Kostele Narození Panny Marie v Hlinku. Pavel Šporcl vystoupil bez nároku na honorář. Koncert navštívilo přes 400 lidí všech věkových kategorií. Virtuóz zahrál na své modré housle výběr z díla Paganiniho, J.S.Bacha a Milsteina. Během přednesu ovládl sakrální prostor kostela povznášející pocit.
celý článek komentářů (0)

Ferdinand fest klepe na dveře!

Konec  června se blíží pro někoho rychle, pro někoho pomalu. Jisté ale je, že dny se nepřeskočí a tak vám pomalu i rychle pořádající agentura JV agency sděluje poslední informace k hudebnímu festiválku Ferdinand fest, jehož první ročník už klepe na dveře.
celý článek komentářů (0)

Premiéra Káti Kabanové se blíží: v režii Roberta Wilsona se představí špičkoví domácí pěvci

Christina Vasileva, Eva Urbanová, Aleš Briscein, Luděk Vele, Jaroslav Březina, Kateřina Jalovcová... Nejen se jménem režiséra - věhlasný Robert Wilson - a dirigenta Tomáše Netopila se pojí očekávaná premiéra Káti Kabanové, mistrovského a emocionálně vypjatého opusu Leoše Janáčka. Mnohovrstevnaté operní dílo, nabízející výklad od duchovního po čistě realistický, tvůrčí tým na scéně Národního divadla vyjádřil neotřelým způsobem - hrou se světlem, barvami, líčením, pohybem aktérů i propracovanými detaily na jevišti. V této sezoně bude Káťa Kabanová uvedena jen čtyřikrát: 26. a 28. června (premiéry) a 30. června a 1. července. Více na www.narodni-divadlo.cz.
celý článek komentářů (0)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.