Pracujeme s dřívím

26.4.2014 | autor: Redakce PŽ

Pracujeme s dřívím

Sezónní práce na vašich zahradách Vám může ulehčit i dobře vybraná zahradní technika. Jako rychlejší, přesnější a především snadnější varianta ve chvíli, kdy potřebujte zpracovat větší množství dříví (například na topení) se na trhu dnes nabízí opravdu velký výběr ze sortimentu specializovaných pil.

Pily lze rozdělit do dvou kategorií, a to takzvané hobby a profi pily (někdy ještě i farmářské pily). Dále je pak samozřejmě můžeme odlišit i dle jejich využití, výkonu a v neposlední řadě samozřejmě i ceny. Zaměříme-li se však na pily, které využijeme právě při zpracovávání dřeva na topení, bohatě nám vystačí ty takzvané hobby pily:

  1. Elektrická pila - u tohoto typu pily je potřeba počítat s jejím nutným zapojením do zásuvky a tedy i omezením v podobě délky kabelu, která pak bývá nejčastěji mezi 25 až 50 metry. U elektrických pil je bezesporu velkou výhodou jejich velmi nízká hmotnost a malé rozměry, z čehož pak plyne i jejich snadná ovladatelnost. Ačkoliv jsou oproti motorovým pilám méně výkonné, na pravidelnou údržbu a servis jsou zase mnohem nenáročnější.
  2. Motorová pila - tento typ je poháněn benzinem, a tak je kvůli produkci benzinových spalin určen výhradně pro venkovní účely. Nevýhodou oproti elektrickým pilám může být hmotnost, která je díky nádrži na benzin o něco vyšší. Naopak výhodou oproti elektrickým pilám je jejich vyšší výkon, a navíc při práci s tímto typem pily nejste omezeni délkou kabelu a je tedy možné si ji vzít i na místa, kde není v blízkosti elektrická zástrčka.


Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.