Chci zhubnout!

30.4.2014 | autor: Kateřina Mazáková

Chci zhubnout!

Snažíte se zhubnout, ale máte pocit, že je to boj s větrnými mlýny? Cvičíte, omezujete se v jídle a přesto se nedostavuje žádný výsledek? Je potřeba si uvědomit, že existuje více typů postav a pro každý z nich platí jiná pravidla. Chcete-li zredukovat svou tělesnou váhu, zjistěte, jakým typem postavy se můžete chlubit a jakým způsobem se o své tělo starat.

Typ postavy-hruška

Ženy, které mají postavu typu hruška, musí počítat s tím, že se jim tuk bude ukládat zejména na stehnech a hýždích. Mnoho žen s takovým typem postavy se snaží cvičit tak, aby tyto problémové partie zpevnily. Chodí na spinning nebo posilují stehna, ale to není nejlepší cesta! Pokud totiž takové cvičení nebude doprovázet i správný redukční režim, výsledkem bude pouze zvětšení objemu zmíněných tělesných partií. Doporučuje se zaměřit se během cvičení stejnou měrou i na horní část těla, aby došlo ke zlepšení celkové tělesné symetrie. Vhodným sportem pro ženy s tímto typem postavy je například aerobik. Co se potravin týče, je vhodné omezit konzumaci bílého pečiva, rýže, brambor, banánů, medu a červeného masa.

Typ postavy-jablko

Ženy s tímto typem postavy trpí ukládáním tuku ve střední části těla. Jedná se o neustálý boj s tukem na břiše a ve spodní části zad. Na druhou stranu, ženy typu jablko se mohou povětšinou chlubit štíhlou spodní částí těla. Ideálním sportem je běh a také se doporučuje například pilates nebo power jóga. Tyto sporty se zaměřují na střed těla a zvýrazní vám pas. Pokud vás trápí větší bříško, rozhodně nechcete čelit ještě nadýmání, a proto se vyhněte produktům z kravského mléka a potravinám, které obsahují pšenici.

Typ postavy- chilli paprička

Málo zřetelný hrudník, zadek a pas, takové jsou postavy typu chilli paprička. Tento typ postavy se někdy také označuje jako ,,chlapecká postava", a to právě kvůli absenci křivek. Ženy s takovou siluetou by se měly zaměřit na posilovací cviky, které zvýrazní křivky těla a naopak se vyhnout aerobiku, který má za následek snížení váhy a další úbytek křivek. Vhodnými potravinami jsou celozrnné pečivo, lilek, mango, brambory, kukuřice nebo hrášek.

Poznejte své tělo

Než začnete s hubnutím, zamyslete se tedy nad tím, jaký typ postavy máte a podle toho si nastavte své stravovací a sportovní návyky. Jak již bylo uvedeno, každý typ postavy je něčím charakteristický a jinak reaguje na různá cvičení a jídla. V neposlední řadě se však řiďte i svou intuicí. Samy nejlépe poznáte, jaký životní styl vám dělá dobře a pomáhá vám redukovat vaší váhu. Hodně štěstí při hubnutí!:-) Autor: Kateřina Mazáková

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: Milovník Neregistrovaný | 2014-05-01 09:50:04
A co typ postavy Coca-Cola? Ty mám rád já :)
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.