Kožené dobrodružství

10.5.2009 | autor:

Kožené dobrodružství

Jsou trendy, které nestárnou. Tak je tomu i v případě kožených výrobků. Žena, která nosí svůdnou koženou bundu, je prý symbolem smyslnosti, fantazie a dobrodružství. Taktéž i muž vonící nezaměnitelnou vůní kůže je pro ženy pravým idolem odvahy, drsnosti i rebelské drzosti. Zkrátka ať už nosíte z kůže cokoliv, je to "in".

Stará jako lidstvo samo

Kůže je patrně nejstarším oděvním materiálem. Je tu od dob prvních lovců, kdy byla využívána pro nejrůznější účely. Později se však pozice kůže na trhu začala měnit. Kůži chtěli mít i ti, kteří se lesům vyhýbali na sto honů, natož zastřelit nějaké zvíře - a kůže se stala drahým luxusem a symbolem bohatství. V pozdním středověku se však na kůži jakoby malinko zapomnělo. Na trhu látek tehdy vynikaly především brokáty a mušelíny, a tak se později stalo, že kůže byla považována za něco značně "vandráckého". Ošoupané kožené oblečení bylo spojováno především s Divokým západem, nespoutanými rockery a hrubými motorkáři. V dnešní době však společnost opět podléhá kouzlu tohoto jedinečného materiálu. "Je sexy, nepropustný a neprodyšný," vyjmenovávají hlavní přednosti kůže odborníci.

Kožené prádlo? Není problém!

Dnešní trh nabízí z kůže již prakticky vše – od peněženek, přes kozačky, bundičky, blůzky, taška a kabáty, k méně tradičním výrobkům, jako jsou kožené kalhoty či sukně. Raritou je kožené spodní prádlo, vyráběné ze speciálně upravené a velmi tenké kůže. Avšak bez ohledu na to, jaký kožený výrobek si chcete pořídit, jedno musí mít společné: charakteristickou vůni. Průzkumy ukázaly, že zákazník ke zboží nejprve přičichne, pak jej až koupí. To je ono kouzlo pravých kožených výrobků.

Jestli se rozhodnete vydat se za koženým dobrodružstvím, nezapomeňte na tři věci: Být sexy, cítit se pohodlně a nechat za sebe mluvit vůni kůže. Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.