Nepodceňujte odličování!

28.11.2009 | autor:

Nepodceňujte odličování!
Základem každého líčení je zdravý a upravovaný obličej. Zatímco líčení obvykle věnujeme spoustu času, pořizujeme si nepřeberné množství kosmetiky a jsme ochotni utratit za rtěnku i tři stovky, odličování podceňujeme. Kdekdo si při odličování vystačí s vatou a starou dobrou Niveou. Líčení je však pro váš obličej zátěží, a proto by si pokožka, oči i rty zasloužily řádně odličovat, čistit a opečovávat. V následujících řádcích se podíváme na to, jak obličej správně odličovat, zároveň ho masírovat a „dělat mu dobře“. 
 
Při odličování začínejte od očí, setřete stíny a řasenku a poté dočistěte celé oko. V dalším kroku odstraňte make-up z celého obličeje a krku a na závěr se zbavte rtěnky. Po odlíčení následuje čištění pleti a použití pleťového krému. Možná si říkáte, že byste mohli odličování vynechat, když pleť denně čistíte pleťovou vodou, ale věřte, že tento krok je pro vaši pleť potřebný. Čisticí prostředky slouží jen k čištění a na rozdíl od odličovacích přípravků nedokážou rozpouštět líčidla. Z toho také plyne, že k odstranění make-upu rozhodně nestačí obyčejná voda s mýdlem.


Odlíčení pleti
 

Jdete-li spát neodlíčená, vaše pokožka nemá čas si odpočinout a zregenerovat se. Výsledkem je známá nepěkně našedlá unavená pleť plná pupínků. Přitom samotné odlíčení zabere minimum času. Základem jsou kvalitní tampónky, které nebudou na pleti zanechávat jemné chloupky. Kosmetické přípravky vybírejte podle typu pleti. Na normální pokožku se hodí jemné gely, dokonce jí neublíží ani trocha alkoholu. Pro čištění mastné pleti používejte čisticí ubrousky a pěny. Na suchou pokožku si pořiďte výživné mléko bez mýdla a alkoholu. Tamponkem přejíždějte vždy směrem ven z obličeje, abyste pleť promasírovali, napnuli a zpomalili vznik mimických vrásek.


Odlíčení očí
 

Oči jakožto citlivý orgán potřebují speciální péči. Na odličování očí existují speciální přípravky, které nejenže rozpustí i voděodolnou řasenku, ale také zabrání podráždění očí. Řasenky poškozují přirozený stav řas, snižují pružnost a zvyšují lámavost, proto bychom ji měli používat co nejméně a občas dopřát řásám výživu.

Nezapomínejte odličovat i krk a rty!


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.