O čem sní stále více žen?

6.3.2023 | autor: Redakce PŽ

O čem sní stále více žen?

Když pomineme to, že ženy chtějí „jíst a nepřibrat“ nebo „dokonalého manžela“ a zaměříme se na to, jak být spokojená sama se sebou, tak se přesuneme na hrudník, který je klenotem každé sebevědomé ženy. Ano, bavíme se o plastice prsou, která je stále oblíbenější.

Augmentace prsou je chirurgický zákrok, kterým se chce dosáhnout zvětšení velikosti poprsí. Mnoho žen si již užívá výhod tohoto postupu, aby se vyrovnaly s přirozenou symetrií tvaru nebo velikosti prsou nebo prostě jen aby se cítily sebejistěji.

Jak to celé probíhá?

Před zahájením zákroku se musí pacientka dohodnout s lékařem, jaké prsní implantáty bude potřebovat. Prsní implantáty jsou vyráběny ve dvou tvarových variantách - ploché nebo kulaté. Každý typ má své výhody a nevýhody. Ploché implantáty jsou považovány za přirozenější než kulaté implantáty, ale nemusí být vhodné pro všechny ženy.

Lékař zvažuje také materiál implantátu. Nejčastěji používaným materiálem je silikon. Silikonové implantáty poskytují pružnost a trvanlivost. Dalším materiálem, který se používá je například fyziologický roztok a kompozitní výplň.

Poté, co se pacientka dohodne s lékařem na typu implantátu, může se zákrok zahájit. Zákrok obvykle trvá jeden až dva hodiny. Před zákrokem je pacientovi předepsán anestetikum a lékař vyšetří prsa a dohodne se na vhodném umístění implantátů.

Co po zákroku?

Po zákroku jsou prsa obvykle bolestivá. Bolest je obvykle snížena užíváním léků proti bolesti předepsaných lékařem. Doporučuje se také používat speciální podprsenky pro podporu implantátů.

Doporučuje se, aby pacienti po zákroku pozorovali odpočinek po dobu několika dní až několika týdnů. Doporučuje se také, aby se vyvarovali fyzické námahy nebo intenzivního cvičení po dobu několika týdnů.

Augmentace prsou je velmi populární postup a mnoho žen již dosáhlo výsledku, o kterém dlouhé léta jen snila. Je důležité, aby každá žena, která se rozhodne pro tento postup, vybrala lékaře, který jí poskytne informace o všech možnostech a vybere nejvhodnější volbu pro její potřeby.

V kterém měsíci řešit augmentaci prsou?

Augmentace prsou by měla být řešena v jakémkoliv měsíci, který je vhodný pro chirurgický zákrok. Doporučuje se však vyhnout se období před blížícími se prázdninami, protože se během těchto měsíců objevují větší množství pacientů.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.