Pleťové masky – to pravé osvěžení pleti

27.2.2019 | autor: Redakce PŽ

Pleťové masky – to pravé osvěžení pleti

V zimních měsících dostává naše pleť pořádně zabrat. Studené počasí, ledový vítr, námrazy, přechody z horka do zimy, v práci i doma je přetopeno, nejíme tolik zeleniny jako v létě. Všechny tyto faktory se viditelně podepisují na naší pleti, která se v zimě může zdát unavená, bez jiskry a našedlá. Nechceme-li se s těmito příznaky smířit, je načase nasadit zbraně těžkého kalibru a začít pleť řádně vyživovat.

Většina žen používá různé pleťové krémy, to je přece samozřejmost. Jenže v zimě vám stejná výživa pleti, která platila v létě, už nezabírá. Porozhlédněte se tedy po krémech určených přímo na zimu nebo do chladného počasí. Měly by mít speciální vyživující schopnosti. Pleť je hodno zásobovat i zevnitř, tj. dostatečným množstvím vitaminů, minerálů, stopových prvků a dalších nezbytných látek pro správnou práci našeho těla. Do zimního jídelníčku proto zařaďte především hodně zeleniny, ovoce, obilovin, ryb atd.

Vyživovat pokožku jen zevnitř však nestačí. Jaký pomocník nás zaručeně nezklame, potřebujeme-li okamžité osvěžení pleti? Přeci pleťová maska. Na trhu je bezmezné množství pleťových masek, které se liší svými účinky.

Pleťové masky můžeme dělit podle druhu aplikace. Nejčastějšími typy jsou slupovací a smývatelné. Podle účinků je rozdělujeme na hydratační, vypínací neboli liftingové, antistresové, uklidňující, okysličovací, čistící, zahřívací, ochlazující a jiné. Záleží jen na vás, kterou si vyberete, nabídka trhu je velmi rozmanitá.

Masky jsou ideální v tom, že nabízejí unavené pleti okamžitý účinek. Ten je zřetelný hlavně ve vrchních vrstvách pokožky. Abyste však poznaly blahodárné účinky pleťové masky, je třeba používat ji opakovaně, nejen jednorázově. Po nanesení přijímá pleť účinné látky z masky do hloubky. Pleť je po aplikaci vypnutá, svěží, odpočatá, lehce zrůžovělá a mineralizovaná.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.