Prázdninové šílenství se blíží! Na toto si dejte pozor

30.5.2016 | autor: Redakce PŽ

Mnozí z nás se již těší na svou dlouho plánovanou dovolenou. Už v červnu to celé obvykle vypukne: kanceláře budou prázdnější a ti, co si rezervovali dovolenou včas, se budou bláznit u moře nebo putovat s batohy po neznámých zemích. Zkušenější cestovatele to zřejmě vůbec nepřekvapí, ale kromě klasických dovolenkových nástrah bychom měli být připraveni i na domorodé obchodníky, kteří si na nás už brousí zuby.

Jak by také ne, když turistická sezóna v zemích jižní Evropy, severní Afriky a částech Asie znamená pro šikovné prodejce doslova zlatý důl. Vlivem euforie ze slunce a nadbytku volného času se často necháme přemluvit ke koupi nejpodivnějších suvenýrů, ale i zdánlivě značkových věcí, které nám však nebudou na nic.

Pozor hlavně na napodobeniny luxusních hodinek, brýlí či kabelek. Ty si zejména dámy nekupují jen kvůli menu dané značky, ale hlavně kvůli krásnému image a obvykle není náhoda, že originální hodinky jsou i nesrovnatelně kvalitnější. To vše však při koupi napodobeniny nedostanete! Za výrobní cenu pár centů dostane od vás vychytralý obchodník často několik desetinásobně více. Pozor tedy na podvodné nákupy!

Varovat by vás mohly již prvotní znaky. Například při takzvaných značkových hodinkách nečekejte žádnou očividnou kvalitu, takové zboží je lehké a již na podržení v ruce velmi nekvalitní. Je třeba pamatovat na to, že například špičkový výrobce značkového oblečení a hodinek Armani používá materiály jako je pravá kůže, chirurgická ocel s kvalitním zlacením, zirkony Swarovski a kvalitní minerální sklíčka. Navíc, každý prodejce vám musí vystavit doklad o koupi a v mnoha případech by neměl chybět certifikát originality - toto však záleží od konkrétní značky. Pamatujte, že opravdové Armani či Michael Kors hodinky nikdy nepůjdou pod určitou cenu. Ano, dokážete najít i takové hodinky za výhodné ceny, určitě to však nebude jen pár stokorun. Myslete také na povinnou záruční lhůtu, kterou každé zboží má mít!
U některých značek si umíte předem na stránkách výrobce zjistit, jaké jsou jeho originální znaky. Každý výrobek by měl mít své sériové číslo, které si dokážete ověřit. Funkčnost daného zboží podle parametrů prezentovaných výrobcem je také samozřejmostí. Nemůže se stát, že za své peníze dostanete hodinky s falešnými stopkovými ciferníky, jak je často vidět na nekvalitních čínských výrobcích.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.