Správný tvar obočí

30.7.2009 | autor:

Správný tvar obočíČemu věnovat pozornost při líčení obličeje tak, abychom byly krásné a nezapomenutelné? Samozřejmě očím, ty jsou okny do duše. Pak také rtům, tvářím a lícním kostem, pleti jako takové. Zapomínáme na něco? Ano, přeci na obočí! Ať už si toho jste vědomi nebo je to pro vás zatím tajemstvím, obočí je jedním z hlavních komponentů, které ovlivňují výraz obličeje. Správný tvar obočí je tedy základ. Jak na to, aby váš nadočnicový oblouk podtrhoval vaši jedinečnost a nerušil celkový vjem krásně nalíčeného obličeje?

Každé je jedinečné

Věděli jste, že tak jako máme každý od přírody daný poněkud jiný typ postavy, tvar očí nebo rtů,  liší se člověk od člověk také obočím? Nevěříte? Sáhněte po nejbližším časopise a porovnejte obočí celebrit – přestože je mají profesionálně upravené, navzájem se od sebe odlišují. Vaší základní mantrou by tedy mělo být „vycházet z tvaru obočí, ne jej měnit“. Jak již bylo řečeno, tvar je základ, proto jej neměňte, ale pracujte na jeho správném udržování a úpravě. Jak na to?

Ideální tvar šitý na míru

Klíčem k ideálnímu obočí je samozřejmé jeho úprava. Zde je na vás, jakého pomocníka použijete, zda nůžky na obočí nebo vosk, nejlepší službu vám však poskytne obyčejná pinzeta. Pořiďte si tu se skosenými konci, která pomůže vytrhnout chloupek i s kořínkem bez nebezpečí, že se v polovině přetrhne. A jak vlastně zjistíte ideální tvar vašeho obočí? Jednoduchým trikem odkoukaným od vizážistek a kosmetiček!

Stačí vám k tomu tužka nebo pravítko. Pomůcku přiložte ke chřípí nosu a její konec namiřte tak, aby procházel přes vnitřní okraj oka. V místě, kde tyčka protne obočí, by měla vaše nadočnicová hříva začínat. Správný konec zjistíme tak, že místo na vnitřní koutek oka budete mířit na ten vnější. A vrchol obočí? Ten taky zjistíte jednoduše – tentokrát musí tužka procházet úhlopříčně polovinou duhovky. Průsečík s obočím značí ideální vrch obočí. Od tohoto místa by se mělo obočí nadále zužovat a přecházet až v tenký proužek.

Při honu na správný tvar obočí si můžete ulehčit práci bílou kajalovou tužkou. Tou si překreslete jeho ideální podobu a vyčuhující chloupky jednoduše vytrhejte. Linku pak samozřejmě nezapomeňte smýt.

Už nikdy žádný Brežněv!

Aby vaše obočí nepřipomínalo proslulý tvar bývalého sovětského politika, vytáhněte do boje a pomocí pinzety vytrhejte chloupky, které hyzdí vaše správně vytvarované obočí. Pamatujte na pravidlo, že chloupky by se měly vytrhávat ve směru růstu a zejména zespoda do tvaru obloku. Vrchní část vytrhávejte jen tehdy, pokud výrazně narušují tvar obočí. Pokud vám obočí srůstá u kořene nosu, neváhejte a nemilosrdně přebývající chloupky vytrhejte! Rozhodně ale neupravujte obočí do přehnaně uzounkého tvaru – vypadala byste nepřirozeně. Dnes je v módě naopak „přirozený look“.

Jestli s čištěním obočí začínáte, neuškodí návštěva kosmetičky. Ta vám obočí vytrhá do správného tvaru a také poradí s další péčí. V beauty salonu si také můžete nechat obočí nabarvit. Mělo by nejlépe korespondovat s barvou vlasů, jinak bude obličej a celkový vjem působit nepřirozeným dojmem. Kosmetička může obočí ztmavit stejně jako zesvětlit.

Make-up na obočí

A třešnička dortu? Ano, slyšíte dobře, i obočí hraje svou roli při líčení obličeje. Obočí přejeďte speciálním gelem určeným právě na tuto oblast nebo průhlednou řasenkou. Kartáčkem pak obočí učešte. Ve vnitřní části upravujte obočí směrem nahoru, ke konci jej sčešte spíše do stran. Nezbývá než okouzlit okolí vašim novým pronikavým výrazem!

 Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.