Zdravým sebevědomím ke kráse osobnosti

18.4.2009 | autor:

Zdravým sebevědomím ke kráse osobnosti

Pokud si myslíte, že sebevědomí je subjektivní věc, která by nikoho neměla zajímat a která vede nanejvýš k tomu, aby jste se stali namyšlenými frajírky – mýlíte se. Sebevědomí nerovná se namyšlenost! To, jak sami sebe hodnotíte, má zásadní vliv na to, jak vás vnímají druzí. Pokud jste zdravě sebevědomí, mírně asertivní a jistí si ve své roli, můžete to dotáhnout daleko.

První dojem rozhoduje

Zdravé sebevědomí, myslíte si, to je pěkné, ale jak se pozná? Existuje mnoho věcí, které toho o vás vypovídají víc, než by vám bylo milé. Devadesát procent informací se o člověku dozvídáme jinak než jeho verbálním projevem a až přehnaný důraz klademe na první dojem. Během prvních devadesáti vteřin si o neznámem vytváříme obraz, z kterého nechceme jen tak lehce slevit, i když se později ukáže jako mylný. Na co si tedy dát při komunikaci s jinými pozor?

Oblečte se pohodlně

První dobrá rada zní: dejte si záležet na oblečení. Ušmudlané, nevyžehlené a jinak neupravené svršky nepřispívají k dobrému dojmu. Buďte vždy sladění a příjemní. Mějte na paměti, že to, jak jste právě oblečeni, zajistí dobrý pocit právě vám, proto se oblékejte pohodlně a elegantně zároveň. Když se budete ve svém oblečení cítit jistě, vaše okolí to pozná.

Gesta nelžou

Velice dobrý a neklamný zdroj o charakteru člověka představuje neverbální komunikace. Především na chůzi poznáte, co si o sobě člověk myslí. Jistý a sebevědomý jedinec bude mít takový i krok a naopak. Také postoj toho mnoho napoví. Jestli vtáhnete hlavu mezi ramena, ruce zkřížíte na hrudi, nebude to zrovna vizitka vaší otevřenosti a nebojácnosti. Měli byste dbát na to, aby jste zastávali postoj otevřený, sebejistý a příjemný zároveň.

Další dobré rady zní: sedejte si do prvních řad, nebojte se, mluvte nahlas, nikomu se nevyhýbejte. Odměnou za námahu vám bude vaše nové, sebevědomější já, díky kterému se budete cítit jistěji. To snad stojí za to, co myslíte?Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.