Zlaté šperky aneb klasická kráska mezi modelkami

4.6.2014 | autor: Kateřina Mazáková

Zlaté šperky aneb klasická kráska mezi modelkami

Lidé, a zvláště pak ženy, se chtěli vždy líbit svému okolí, zkrášlovat se a zářit mezi ostatními. Už odnepaměti se lidé zdobili. Nejrůznější náhrdelníky a okrasné předměty se objevují už v pravěku v době bronzové. Účel těchto šperků byl hned dvojí, vyjadřovaly půvab a také určité svrchované postavení v daném společenství. Ani dnes tomu není u cenných a opravdu krásných klenotů jinak. Pravé zlaté šperky vypovídají o sociálním postavení nositelky a jsou tou nejklasičtější ozdobou.

Zlaté šperky

Zlaté doplňky jsou nadčasovou záležitostí a úspěšně vzdorují vrtkavosti módního průmyslu. Vždy budou tím pravým, vždy se budou hodit a nikdy nevyjdou z módy. Může za to tradice a hodnota zlata, která k sobě zlato a šperky pojí pevným a trvalým poutem.  Se zpracováním drahých kovů se setkáváme už v 1. tisíciletí př. n. l., kdy se ze zlata vyráběly šperky například ve starověkém Egyptě, Mezopotámii, Persii atd. Šlo o náušnice, prsteny, náhrdelníky, nejrůznější spony a další a další klenoty. Šperkařství se rozvíjelo zvláště během renesance, kdy byly nejrůznější zlaté klenoty leckdy to nejcennější, co rodina měla, a proto byly pečlivě střeženy a opatrovány. Není divu, že zlaté šperky dodnes vzbuzují obdiv a jsou vnímány jako klasická a trvalá krása.

Zlaté náušnice rozzáří každou tvář

Zlaté náušnice jsou nám také známy odedávna a vždy, ať už visací nebo kruhy, byly jednou z nejoblíbenějších ozdob ze zlatých šperků. Náušnice byly často doplňovány originálními motivy, které byly na zlaté náušnice raženy nebo ryty. Tyto cenné šperky byly mnohdy využívány k placení za zboží a služby, byly ohromně cenné. I dnes jsou velice hodnotné, ale jsou již znatelně přístupnější širším vrstvám lidí kvůli poklesu výrobních nákladů. Protože zlaté náušnice neztratily šarm, eleganci, dokáží projasnit každou tvář, hodí se ke každé příležitosti a nejsou už dnes finančně nedostupné, těší se veliké oblibě.  Navíc dnes máme na výběr ze široké škály různých tvarů a barev zlatých náušnic. Běžně se totiž vyskytují šperky ze žlutého, bílého, růžového, ale i kombinovaného zlata.  A co vy? Máte rádi zlaté šperky? Kdo by neměl. :-)Autor: Kateřina Mazáková

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.