Chytrá horákyně aneb Nakupujte v outletech

25.5.2009 | autor:

Chytrá horákyně aneb Nakupujte v outletech

Zdá se vám často zboží vystavované v buticích předražené a nechcete čekat až do období letních či zimních slev? Máme pro vás řešení! Vsaďte na outlety!

Zaplať málo

Outlety jsou ideálním řešením pro ty, co mají v současnosti hluboko do kapsy a nebo prostě nechtějí za nové hadříky utrácet „majlant“. Tyto typy obchodů nabízejí oblečení světových značek, ovšem za mnohem příznivější ceny, než jaké najdete na nákupních třídách. Stačí jen vědět, kam zamířit, a pak už se můžete jen prohrabovat množstvím zajímavých kousků za ceny, které vám zaručeně vyloudí úsměv na rtech.

Outlety u nás

Levné outletové obchody najdete spíše ve větších českých městech, zejména v Praze je jich nespočet. Jedná se většinou o separované prodejny jednotlivých módních značek, které nabízejí značné slevy. Existují ale také doslova cenové ráje pro nákupní maniaky – jsou jimi obrovská outletová centra, kterých je u nás sice zatím poskrovnu, ale najít se v nich dají skvělé úlovky.

Outlety k nám přišly ze Spojených států, kde se začaly rozvíjet zejména v osmdesátých letech. Jejich účelem je přinést zákazníkům zboží značkové kvality za rozumnou a dostupnou cenu. Můžeme jen gratulovat chytrým mozkům za báječný nápad, nasednout do auta a vydat se za nákupní horečkou!

Freeport

Kdo by neznal Freeport Hatě u Znojma, který je vůbec prvním komplexem tohoto typu otevřeným na území České republiky. Freeport se nachází nedaleko hranic s Rakouskem a nabízí přes šedesát obchodů spolu s množstvím kaváren a restaurací. Nakoupit zde můžete oblečený světových značek, kupříkladu Adidas, Reebok, Diesel, Kenvelo nebo Mexx. K dispozici jsou také modely světových návrhářů. Své místo zde mají například prodejny Calvin Klein, Giorgio Armani nebo Dolce & Gabbana. Freeport je otevřen denně od 10 do 21 hodin.

Praha vede

Horkou novinkou je pak pražská Fashion Arena na křižovatce ulic Průmyslová a Štěrboholská spojka v Praze. V současné době je otevřeno okolo sedmdesáti obchodů (své prodejny zde má mimo jiné Nike, Adidas, Puma, Pepe Jeans, Pietro Filipi, Mango a další) a deset restaurací,  kaváren a bufetů. Centrum se v budoucnu bude podle plánů dále rozšiřovat. Komplex má otevřeno denně od desáté ranní do deváté večerní hodiny a doveze vás k němu bezplatná autobusová linka z Depa Hostivař, konečné stanice metra A.

Další obrovská outletová centra (Exit 66 a Outlet Airport Praha – Tuchoměřice) byly otevřeny teprve nedávno. Nabízejí veskrze podobné služby jako Freeport a Fashion Arena, stejně jako prodejny obdobných značek. Záleží jen na vás, který komplex si ke svým nákupům vyberete. Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.