Nechte na hlavě

22.7.2009 | autor:

Nechte na hlavě
Stojíte před svým šatníkem a přemýšlíte, čím svůj outfit ozvláštnit, jak mu dodat šťávu. A co takhle klohouk? Zdá se vám toto řešení příliš extravagantní? Naše babičky s oblibou připomínají, že za jejich časů člověk bez klobouku nevyšel. Klobouky totiž mají hromadu výborných vlastností. Jsou praktické, protože skryjí nevydařený účes, ochrání před pichlavým slunkem a zahřejí v zimě. Jsou estetické a dodají vašemu výrazu jistou vážnost a eleganci nebo naopak trochu šibalství. A co víc – jsou opět v módě!
V historii se klobouková móda střídala jen velmi pomalu. Něco jiného se nosilo ve středověku a nový impuls přišel až v renesanci. Snad nejtypičtějším „kloboukovým obdobím“ je konec devatenáctého a začátek dvacátého století. V té době se nosily klobouky zdobené vším možným - od ptáků a jiných živočichů k peří, korálkům či květinám. Toužíte-li po zajímavém a extravagantním klobouku, můžete se inspirovat právě v této době. 
V současnosti platí pravidlo, že se nosí opravdu všechno. Pokud dokážete klobouk vkusně a stylově sladit se zbytkem outfitu, nemůžete udělat chybu. Už dlouhou dobu vévodí našim ulicím kšiltovka. Vyrábí se z nejrozličnějších materiálů v různých barvách a vzorech, ale elegantního looku s ní nikdy nedosáhnete. Mnohem širší použití mají klasické pánské klobouky. Narazit můžete na látkové, slaměné nebo dokonce vysoce lesklé latexové. Už z toho je zřejmé, že s tímto typem klobouku okouzlíte jak svého obchodního partnera, tak teenagery na diskotéce.
Samostatnou kapitolou jsou slamáky a kovbojské klobouky. Jejich praktický význam oceníte zejména v létě. Podle tvaru klobouku a nezbytné šálky se tak můžete vystrojit ve stylu hippies, divokého západu nebo elegantní Audrey Hepburn.
Módní návrháři i největší celebrity jako Johny Depp nebo Cameron Diaz kouzlu klobouků naprosto propadli. Nechte se inspirovat a oslňujte kloboukem své okolí i vy!


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.