Nemůžete sehnat vážně spolehlivé a odolné boty na výlety? Známe řešení!

19.5.2024 | autor: Redakce PŽ

Nemůžete sehnat vážně spolehlivé a odolné boty na výlety? Známe řešení!

Jste vyloženě vášnivý turista, ale už dlouho nemůžete najít spolehlivé boty? Takové, které by vám vydržely řadu let, a to i přes náročné podmínky? Pak máte štěstí – známe ideální řešení. Jaké?

Zapomeňte na klasické obchody

Častým kamenem úrazu je fakt, že běžné obchody s obuví prostě nemají žádné vyloženě spolehlivé turistické boty. Velmi často se soustředí spíše na levnější značky, případně světoznámé výrobce, kteří se spoléhají jen na své zvučné jméno (ale na kvalitu už dávno zapomněli).

Možná však netušíte, že i v České republice existuje několik opravdu kvalitních a ověřených výrobců. Takových, kteří své boty nechávají testovat v nejnáročnějších podmínkách. Bavíme se o produktech, které preferují hasiči, vojáci, policisté, dřevorubci, myslivci a další odborníci.

V tomto ohledu stojí za zmínku hlavně známí výrobci z firmy BOSP. Ti už po generace vyrábí trekové boty pro nejrůznější použití (zimní, letní, celoroční). Za cenu okolo 4–5 tisíc nabízí produkty, které vám vydrží bezpečně sloužit opravdu dlouho.

Spousta pohodlných vychytávek

Společnost BOSP nezapomíná na důležitost moderních technologií. Ty totiž pomáhají v celé řadě ohledů. Pojďme si představit ty nejhlavnější.

Dobrým příkladem je třeba podrážka Vibram. Tu dříve znali pouze horolezci, ale dnes ji běžně najdete i u všech dalších typů obuvi. Není se přitom čemu divit.

Taková podrážka se chlubí extrémní odolností proti opotřebování. Nelze ji téměř proříznout, prorazit ani prošoupat. Navíc je maximálně flexibilní a chlubí se nízkou hmotností. Díky speciální směsi pryží zaručuje spolehlivou trakci i na mokrém listí, sněhu či ledu (takže snížíte riziko uklouznutí).

V létě a během dešťů oceníte také membránu Gore-tex. Jedná se o jakási očka, která dokážou snadno pouštět přebytečné teplo a vlhko z boty ven. Ve stejný okamžik však spolehlivě zabraňují průchodu vody dovnitř. Tím pádem vás neohrozí každé šlápnutí do louže ani přílišné horko.

Posledním favoritem zákazníků jsou vkládací stélky, a to konkrétně produkt s označením Xmax Foam. Tato dvouvrstvá pěna se po chvíli chůze perfektně vytvaruje přesně podle vašich chodidel. Dobře saje pot a vlhkost, přičemž po svém vytažení z boty téměř ihned vysychá. K tomu připočtěte antibakteriální a antistatické účinky.

Na patách má zabudovanou tlumicí vrstvu, jejímž úkolem je šetřit vaše klouby a páteř před přílišnými nárazy.

Pusťte se do výběru odolných bot

Chcete-li vyrazit na výlet co nejdříve, nesmí vám chybět poctivá turistická obuv. Přesně proto si rozklikněte internetové stránky zmíněného e-shopu. Tam si v mžiku budete moci vybrat z desítek ověřených bot.

Dopravu máte zcela zdarma. To platí i pro výměnu v případě, kdy netrefíte svou velikost.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.