Okorálkujte se! Vyrobte si z korálků šperk podle svých představ

20.12.2018 | autor: Redakce PŽ

Okorálkujte se! Vyrobte si z korálků šperk podle svých představ

Nepostradatelným doplňkem prakticky všech našich outfitů jsou již několik let výrazné náhrdelníky. Různobarevné korále sluší každé z nás a dokáží vytvořit z obyčejné tuniky či tílka opravdu podařený módní kousek. Poradíme vám, jak na to, abyste zvýraznila každý kousek oblečení, který se vám zachce, a nemusela za to obětovat hromadu peněz. Dámy, okorálkujte se!

 

 

Korále šité na míru

 

Proto, abyste oživila třeba jednoduché tílko krásnými korálemi, stačí jeden jednoduchý krok - vyrobte si je! Uvidíte sama, jak moc vás potom potěší, když vám náhrdelník někdo pochválí. Nebojte se, že byste to nezvládla. Prvním krokem, který můžete udělat, je načerpat inspiraci. Zajděte si do bižuterie, koukejte po ulici, co má která slečna či paní na krku - prostě hledejte.

Udělejte si sama představu o tom, jakou zvláštní kombinací korálků, drátků nebo přívěšků byste se chtěla vy sama honosit. Potom jednoduše vytvoříte přesně takové korále, které zrovna vám budou slušet ze všeho nejvíc.

 

Zapojte svou kreativitu


Máme-li utvořenou představu, můžeme se vydat nakupovat jednotlivé komponenty. Není nic jednoduššího než si zajít do jednoho z obchůdků pro tvořivé a vybrat si přesně to, co se nám líbí. Korálky můžeme nakupovat jednotlivě i v balíčcích, někde dokonce na váhu. Velký je i výběr materiálů, na které korálky budeme navlékat. Můžeme si vybrat z kovových drátků, ať už měděných či stříbrných, ale také například použít k navlékání korálků obyčejné nebo barevné šňůrky, které jsou teď opravdovým hitem v kombinaci s dřevěnými korálky. Krásně vypadají i skleněné korálky. Stačí do některého z obchodů vyrazit a přesvědčit se sama.

Jestliže je pro vás nedostupné do obchodu zajít, můžete si korálky objednat i na internetu.

 

Jak si vyrobit krásné korále

 

Jestliže nemáte s navlékáním korálků a tvořením náhrdelníků zatím žádnou zkušenost, bude pro vás úplně nejjednodušší začít zlehka. Vyberte si barevnou delší šňůrku, aby náhrdelník byl v celkové délce zhruba pod prsa, nakupte si větší korále, aby se dobře navlékaly, a můžete začít. Navlékněte korálek doprostřed šňůrky a z každé strany korálku udělejte uzlík, aby se na šňůrce nepohyboval. Vynechejte z každé strany pár centimetrů, udělejte znovu uzlík, navlékněte další korálek. A takto pořád dál, až bude dle vašeho uvážení korálků už dosti, stačí jen oba konce svázat a vaše první dílo je na světě! Nebojte se experimentů s různými délkami náhrdelníků a materiály. Bude to jen ku prospěchu. Ty šikovnější z nás mohou vyzkoušet i jiné korálkové doplňky, jako například náušnice či náramky.


Tak jak bude vypadat právě váš první kousek?

 

Květa Marvanová
Foto: kamoska.czAutor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: Milča Neregistrovaný | 2011-11-16 15:56:21
Korálky si navlíkám a vyrábím všem doma i kámoškám. Nejlěpší dárek k Vánocům. Nikdo totiž nedá stejný:-))))))))))))))
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.