Procházka módním peklem i rájem: seznamte se s inspirativními blogy o oblékání

19.12.2017 | autor: Redakce PŽ

Procházka módním peklem i rájem: seznamte se s inspirativními blogy o oblékání

  Nejsem takzvaně trendy a nakupování „hadříků" není moje nejoblíbenější činnost. Ale když si prohlížím, ať už v obchodě nebo časopise, různé novinky ze světa módy a stylu, barevné kombinace, materiály, střihy, nápady, tak se skvěle odreaguju a inspiruje mě to - a to nejen co se oblékání týče. Pokud jste na tom podobně, ale články v ženských časopisech a fotky celebrit, které vypadají ve stejných „outfitech" jako naklonované, vás už začínají nudit, pak musíte navštívit módní „peklo" a módní „ráj" - blogy o oblékání.

S trochou nadsázky mohu říct, že velebím den, kdy jsem prostřednictvím své kamarádky na sociální síti Facebook objevila existenci blogu s názvem Módní peklo. První článek, který jsem rozklikla, pojednával o plesových šatech - a posadil mě hluboko do židle. Autorčin vtip, ryzí subjektivnost a peprná ironie si mě okamžitě získaly. Nenechte se ovšem tou peprnou ironií mýlit, Módní peklo nepovažuji za žádnou tribunu laciné módní policie.

 

Vlastním názorem a vtipem za barevnější a lepší zítřky


Sama autorka Módního pekla o blogu píše: Stránky obsahují mé kritické, nekorektní a netolerantní názory, podávané jízlivě a bez obalu. Pokud vás to pohoršuje, tak je prosím nečtěte. ... Svými recenzemi české módní tvorby chci upozornit na její tristJumpingní stav; proti autorkám recenzovaných modelů nemám osobně vůbec nic. Hnusnou a zlomyslnou kritikou oblečení z ulice chci oznámit čtenářům, že už mě nebaví apatie a strach z pozornosti, které poznamenávají vzhled lidstva v našich ulicích. Sem tam si při tom samozřejmě přeléčím nějaký komplex. Protože sama nejsem dokonalá a strašlivě mě to rozčiluje. Moje představa ideálního světa vypadá jinak a nedám pokoj, dokud ho nepředělám!

Právě proto jsem si Módní peklo zamilovala - pro tu nekorektní subjektivnost, nadhled a humor. Je osvěžující číst si věci, které psal člověk s opravdovým zápalem, se znalostí věci a z vlastní zkušenosti. Jak trefně vám blogerka nahraje, jaký typ společenských šatů zvolit a kterého se vyvarovat! Jak krásně se rozčiluje nad špatně sesazenými švy u nekvalitních sukní! Jak neúnavně apeluje na ženy, aby nevystavovaly na odiv celému světu své špatně padnoucí podprsenky!

Také mě tenhle blog přiměl se zamyslet nad tím, zda se také bojím oblékat nápaditěji. Ano, odpověděla jsem si, taky jsem dost často šedá myš ztrácející se v džínovo-mikinovém davu. Často jsem líná se tím, co si beru na sebe, v y j á d ř i t - vyjádřit skutečně sebe. Asi jste si ale jako já všimli, že to, jak se cítíte, jde ruku v ruce s tím, jak se obléknete. Jedno ovlivňuje druhé - a naopak. Takže stojí za to se hledat a nacházet - vrátí se vám to tím, že se budete cítit příjemně sví, ani uniformně neutrální zakulenci v mikině, ani „správně seriózní" v obligátní černé sukni a bílé halence - tak se přece do divadla či na pohovor chodí (brr!).
Módní peklo mě inspiruje hledat vyjádření sebe, své osobnosti, své individuality, hrát si s módou.

Malé upozornění: raději nečtěte Módní peklo v práci, protože výbuchy smíchu jsou nedílnou součástí této činnosti.

Inspirujte se tím, co si oblékla Jessica Quirk


Útlocitné povahy, které by přeci jen těžko snášely hodnocení „ubohých obětí" zachycených skrytým fotoaparátem pekelnic a jejich příznivkyň, by snad potěšila návštěva „módního ráje". Módní ráj pro mě představuje blog americké designérky Jessicy Quirk. Jmenuje se What I Wore (Co jsem si oblékla) a je to splněný sen každé parádivé holčičky - vlastní blog o tom, co pisatelka nosí, jak kombinuje drahé kousky svého šatníku s úlovky zJessica Quirk bazarů či poklady poděděnými po babičce, jak prostřednictvím módy vyjadřuje, jaká je.

Jessica Quirk pracuje jako módní návrhářka, ale její blog a příprava knihy je pro ni v současné době prací na plný úvazek. Z milovaného koníčku se stal byznys. Tomu se říká americký sen, nebo ne? A co teprve, až si Jessicu rozkliknete a prohlédnete si, co si oblékla. Že neumíte zrovna dobře anglicky, by vás nemělo odradit. Fotografie k vám budou promlouvat i bez toho - jazykem elegance.

V časopisech o módě objevíte také spoustu nápadů - ale velmi pravděpodobně u nich budou i cenovky s čísly, která se člověku, jenž není otrokem touhy být „in" a nepěstuje si „značkovou" image, budou zdát za kus oděvu přemrštěná. Může to ve vás vyvolat dojem, že abyste se oblékla, potřebujete spoustu věcí a za ně utratit spoustu peněz. Věřím, že blog What I Wore vám ukáže, že to jde i jinak. Že jedna věc se dá zkombinovat mnoha způsoby, takže tím hlavním nejsou peníze, ale vkus a fantazie.

A v neposlední řadě mně osobně Jessica Quirk symbolizuje přirozenost a ženskost. A to se v časopisech o módě také až tak často nevidí: aby měl někdo přirozený účes, přirozenou barvu vlasů, byl přirozeně nalíčený a aby měl na sobě umírněné množství doplňků a nebyl jako chodící figurína z výlohy, na kterou se musí navěsit vše, co zrovna ve světě módního průmyslu slaví svých patnáct minut slávy. Věřím, že přirozená ženskost a nápady Jessicy Quirk okouzlí i vás - a budou pro vás zdrojem inspirace.


Hana Kačerová (více o ní zde)
Foto: What I Wore - A Personal Style BlogAutor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář
Hodnocení: 0
Vložil: otto Neregistrovaný | 2012-01-08 16:36:59
...moje stara chce furt hadry...to je peklo...ach joooo...
Hodnocení: 0
Vložil: Hanka Neregistrovaný | 2011-06-17 23:59:38
Já si na tom Módním pekle asi snad fakt něco přečtu! Díky za fajný článek.
Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.