Velikost a asymetrie vládnou

29.6.2009 | autor:

Velikost a asymetrie vládnou Letošní rok probíhá ve znamení extrémů – a to zejména v módě. Experimentování není nikdy dost a letos k němu využijte hlavně vše velké a asymetrické!

Výjimečně nemusíte měnit šatník. Letos naprosto postačí, když vaše obvyklé kreace okořeníte velkými nápadnými doplňky. Na přehlídkových molech se to jen blyštilo ohromnými šperky. Zapomeňte na pravé zlato, stříbro a drahé kamení, svůj účel skvěle splní propracovaná bižuterie. Prsteny, náhrdelníky, náramky i náušnice hrají všemi barvami - čím pestřejší, tím lepší. Květinové a zvířecí motivy jsou nevyčerpatelným zdrojem inspirace. Pokud do ulic vyrazíte vyzdobena á la Edie Sedgwick, budete mít vyhráno. Návrat slaví také lesklé kovy a plasty oblíbené v osmdesátých letech.

Kabelky ve stylu příručních zavazadel se na vrcholu drží již od loňska a zdá se, že o své místo nepřijdou. Jsou jen důkazem, že i móda umí být praktická. I letos se nemusíte vzdávat „muších“ slunečních brýlí, protože jim ještě stále neodzvonilo. Velikost se projevuje také ve vzorech. Opět se objevují zvířecí a rostlinné motivy, ale největší prostor přece jenom dostávají grafické vzory. V maxi délkách šatů budete nejen in, ale také prakticky chráněny proti chladnému větru.

Už na letošních Oskarech bylo jasné, že se v oblasti střihů prosadila asymetrie. Šaty na jedno rameno užijete jak na plesy, tak na pláž. Asymetrické prostřihy zdůrazňují ty správné linie a dokážou potlačit nedostatky. Nejvíce se soustředí na ramena a dekolt. Drobnějším ženám protáhne postavu asymetrická sukně. I zde se projevuje inspirace výraznou módou šedesátých a osmdesátých let.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.