Buďte krásná díky lunárnímu kalendáři

11.7.2011 | autor: Redakce PŽ

Buďte krásná díky lunárnímu kalendářiO tom, že Měsíc ovlivňuje příliv a odliv, slyšel již dozajista každý. Stejně tak je nám z pohádek, pověstí i současných zkušeností bylinkářů známo, že bylinky nasbírané za úplňku mají blahodárnou, dokonce prý až kouzelnou moc. Ale o skutečnosti, že Měsíc ovlivňuje krásu našich vlasů, pleti i účinnost redukční diety či jakýchkoli chirurgických zákroků, už ví málokdo. Pojďme si tedy o tom něco povědět.

Co je to lunární kalendář a jak ho získat?

V průběhu každého měsíce prochází Měsíc celkem dvanácti souhvězdími - znameními zvěrokruhu. Každým znamením prochází dva až tři dny v měsíci a ovlivňuje tak pokaždé jinou část našeho těla. Lunární kalendář zaznamenává, kdy se Měsíc vyskytuje v kterém znamení, a my tak máme možnost rozeznat, kdy je správný čas například na úpravu vlasů nebo čištění pleti. Ve správném znamení bývá totiž péče nejúčinnější. Lunární kalendáře jsou běžně k dispozici v tištěné formě v knihkupectvích a ještě rychlejším způsobem je najít si kalendář na internetu online úplně zdarma.

Zdravé a zářivé vlasy? Jedině ve zbnamení Lva!

Když si vybavíme lva, první, co nás na něm zaujme, je jeho nádherná hříva. Pokud i vy po takové toužíte, zastřihávejte pravidelně každý měsíc své vlasy právě ve fázi, kdy prochází Luna znamením Lva. Vaše vlasy pak budou pevné a zdravé. Toužíte-li po upraveném účesu, který dlouho vydrží bez velkých úprav, vyberte si k návštěvě kadeřníka dny ve znamení Panny. Právě tak jako Panna, která je vždy upravená, i barva a tvar vašeho účesu bude vypadat dlouho skvěle. Naopak naprosto nevhodnými dny pro úpravu vlasů je znamení Ryb. V těchto dnech se vlasy hodně mastí a necháte-li se v této době ostříhat, vlasy budou splihlé a bez života.

Dorůstající nebo ubývající Měsíc?

Důležitým faktorem ovlivňujícím naši krásu je také fáze, ve které se luna zrovna nachází. Již naši předkové věděli, že s přibývajícím měsícem přibývá energie a síla, a proto v této době například sázeli rostliny, které pak byly silné a zdravé. Kdykoli potřebujete tedy něco nechat narůst, zvětšit, vzniknout atd., pracujte vždy při přibývajícím Měsíci. Je tedy logické, že tato doba je naprosto nevhodná k hubnutí. S dietou proto vždy začínejte při ubývajícím Měsíci a výsledky budou při stejné snaze mnohem větší. Při ubývajícím Měsíci je tedy vhodné cokoli odstraňovat, například lépe se čistí skvrny z prádla, ale také můžete snadněji zlikvidovat pupínky, které kráse zrovna moc nepřidávají.

Kozoroh - jednička v péči o pleť

Kozoroh - toto znamení je přímo zázračné co se pleti týče. V těchto dnech byste určitě neměli na čištění pleti zapomenout. Bude pak zářivá a svěží. Také je v této době velice vhodná péče o nehty. Kozoroh je ovlivňuje možná i z toho důvodu, že jsou vlastně zrohovatělou kůží. Samozřejmě o nehty nepečujeme jen jednou do měsíce, ale když se jim budete věnovat každý měsíc touto dobou, určitě se vám to vyplatí. Nikdy nezastřihávejte nehty, které zarůstají, při ubývajícím Měsíci!

Vliv jednotlivých znamení

Mějte na paměti, že část těla, kterou Luna procházející určitým znamením zrovna ovlivňuje, je důležité chránit, protože účinky péče budou výraznější než obvykle. A naopak špatné vlivy a namáhání ublíží ovlivněné části těla dvakrát více než jindy. Pojďme si tedy ukázat, co ovlivňují jednotlivá znamení:

Beran - ovlivňuje hlavu, mozek, obličej a vaši životní sílu
Býk - ovlivňuje krk, mandle, čich, chuť, týl a ramena
Blíženci - ovlivňují plíce, průdušky, dech, paže a ruce
Rak - ovlivňuje žaludek, trávení, prsa a mléčné žlázy
Lev - ovlivňuje srdce a krevní oběh
Panna - ovlivňuje slinivku, tenké a tlusté střevo a trávení
Váhy - ovlivňují ledviny, čištění krve a rovnováhu tělesných tekutin
Štír - ovlivňuje pohlavní orgány, vyměšovací orgány a sexualitu
Střelec - ovlivňuje stehna, boky, křížovou kost a pohyblivost
Kozoroh - ovlivňuje kostru, kolena a držení těla, také kůži
Vodnář - ovlivňuje lýtka, holeň, kotník a křečové žíly
Ryby - ovlivňují chodidla, chůzi a také lymfatický systém


Květa MarvanováAutor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.