Nastřelování vlasů jako řešení počínající pleše? Cena tohoto zákroku není překvapivě nijak závratná.

13.1.2021 | autor: Redakce PŽ

Nastřelování vlasů již dávno není finančně dostupné jen pro lidi s nadprůměrnými příjmy. Pokud máte lehce prořídlé vlasy, nebo se vám již objevila pleš a ani vlasový šampon vám nepomohl, nemusíte již řešit svůj problém všemožnými pokrývkami hlavy či dokonce metodou „do hola“. Transplantaci vlasových kořínků lze podstoupit i na splátky.

V čem vlastně nastřelování vlasů spočívá?

Nastřelení, neboli transplantace vlasů je zákrok, při kterém dochází k přenesení vlastních vlasových štěpů z míst s hustým vlasovým porostem, do problematických oblastí s nižší hustotou vlasů. Jde tedy o transplantaci vlastních vlasů, nicméně lze použít i vlasové štěpy od jiného dárce. V dohledné době by se mohlo stát normou i získávání vlasů z kmenových buněk. Během jedné etapy transplantace lze přenést cca 1 600 vlasových štěpů, tedy téměř 5000 vlasů.

Jaké metody transplantace tedy existují a jaká je jejich cena?

Většina vlasových klinik v České republice v současnosti poskytuje dvě základní metody nastřelování vlasů. Liší se provedením i cenou. Jedná se o stripovou metodu FUT a metodu FUE.

Metoda FUT

Metoda transplantace folikulárních jednotek (follicular unit transplantation) je založena na skutečnosti, že vlasy člověka nerostou samostatně, ale ve skupinách. Aplikací této metody je možné v jednom zákroku transplantovat více jak několik tisíc štěpů najednou. Odběrová plocha má délku 10 – 20 cm a šířku asi 1 cm. Vlasové skupiny jsou dále odděleny pod mikroskopem a osázeny do určené oblasti na hlavě.

Jedná se o původní metodu, kterou využívá 90% klinik po celém světě. Cena se pohybuje kolem 100 Kč za štěp, v případě maximální kapacity výkonu tedy klient zaplatí cca 160 000 Kč za zákrok. Nevýhodou této metody je malá jizva v oblasti odebraného štěpu, po sešití široká cca 1mm.

Metoda FUE

Metoda FUE (Follicular Unit Extraction) se vyvinula z metody FUT, z důvodu jisté rezervovanosti a strachu mužů podstoupit invazivní výkon, při kterém může zůstat více či méně viditelná jizva, v závislosti na „hojivosti“ jednotlivých pacientů.

Z odběrového místa v týlní oblasti se vyberou z různých míst jednotlivé štěpy (velké cca 1 mm) a jsou transplantovány přímo do příjmové oblasti. Tato metoda transplantace „přímo z hlavy“ může být obecně méně účinná, neboť při ní vzniká vyšší riziko poškození vlasových folikulů. Cena takového zákroku se pohybuje okolo 65 Kč za mikroštěp (1 vlas).

Vlasové kliniky nabízejí téměř bez výjimky první konzultace zcela bezplatně, vlastní zákroky je pak běžné pokrýt splátkovým kalendářem.

Mám se bát vlastního zákroku?

To opravdu nemusíte. Celá transplantace trvá v závislosti na množství štěpů cca 2 až 4 hodiny, vše pod lokální anestezií, kompletní zákrok je tedy zcela bezbolestný. Po 8 dnech od zákroku jsou stopy po operaci zcela minimální, po 2 týdnech si již prakticky můžete dělat s novými vlasy, co chcete, nicméně barvit je doporučeno až cca po 6 týdnech.

A co vy? Patříte k lidem, kteří by takovýto kosmetický zákrok podstoupili? A kterou metodu byste využili? Popřípadě znáte někoho s podobnou zkušeností? Budeme rádi, když se s námi v komentářích podělíte o Váš názor!



Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.