Plastika prsou je touhou nejedné ženy. Jsou ale i jiné cesty k lepšímu poprsí

13.1.2021 | autor: Redakce PŽ

Plastika prsou je v dnešní době stále častější krok k tomu, jak se přiblížit svému ideálu krásy. Podíváme-li se ale do historie, uvidíme, že touha po krásnějším poprsí není nic nového. Plastika nicméně nepatří mezi nejlevnější zákroky a pokud se svěříte do rukou špatného chirurga, můžete ještě litovat. Existují ale i přírodní cesty k hezčímu poprsí. V tomto článku se dozvíte několik tipů a způsobů, jak lze zpevnit poprsí a podpořit jejich přirozený tvar.

Místo plastiky prsou často stačí nosit (ale i nenosit) lepší podprsenky

Podprsenky – ano, čtete správně. Pojďme si o nich něco povědět. Zejména ty kosticové mohou i škodit, protože nejen, že blokují tok lymfy, která odvádí toxiny z těla pryč, ale ochabuje naše přirozená opora, tedy prsní svaly. Je proto k zamyšlení, jestli jsou podprsenky opravdu nutné nosit neustále, a to i ve správné velikosti.

Zde je tedy několik tipů pro přirozené zpevnění prsou

Jak zpevnit prsa a podpořit jejich tvar se dozvíte v následujících bodech. Ještě předtím je ale velice důležité zmínit, že každá prsa jsou krásná a unikátní, proto jeden z důležitých bodů je i nastavení mysli – tedy jak k sobě přistupujeme. Sebepřijetí a sebehodnota mohou zásadně ovlivnit celkový přístup k fyzickému tělu. Dnešní doba klade na takzvaný "body image" přehnané nároky, které již škodí dokonce i dětem. Co když máte o svém těle jen zkreslený obrázek? Odpovězte si na tuto otázku, než přistoupíte k následujícímu…

  1. Cvičení – velice účinná metoda, jak zpevnit a tvarovat ženské poprsí. Je však ale důležité vybrat si správnou metodu cvičení a praktikovat pravidelně.
  2. Masáž – můžete provádět sama, nebo je to i skvělá metoda, jak zaangažovat svého přítele a prožít tak kvalitní čas dohromady. Použijte i nějaký kvalitní olej, který předem zahřejete a poté aplikujete na poprsí. Během masáže se prokrvují prsní žlázy, svaly i fascie a upevňuje se vztah nás samotných k sobě. Dotyk sebe sama je totiž nedílnou součástí k sebepřijetí.
  3. Podporující krémy a kosmetika. Na trhu jsou nejrůznější přípravky, od klasických komerčních, až po ty přírodní. Obsahují látky jako kofein, nebo různé byliny a rostliny, které stimulují a prokrvují kůži, která potom může mírně brnět, což vede ke zvětšení. Koho toto láká, určitě vyzkoušejte. Ač se to může zdát jako maličkost, výsledný efekt je pro někoho opravdu znatelný a úspěšný.
  4. Peeling – komu se nechce kupovat produkty přímo na zvětšení a zpevnění prsou a tíhne spíše k přírodní variantě, pak stojí za zmínku i peeling. Například kávový si můžete vyrobit sama doma a spotřebovat tím vzniklý odpad z ranní kávy a zároveň zastoupí krém, který obsahuje kofein. Můžete navíc přidat i nějaký olej, sůl, med, nebo esenciální kapky a propojit to s již zmíněnou masáží.
  5. Vizualizace – některé z vás si teď možná klepou na čelo, jak to souvisí se zpevněním poprsí. Opak je ale pravdou, toto vážně stojí za zmínku. Kam je totiž směřována pozornost, to roste. Pamatujte – slova a myšlenky jsou neuvěřitelně mocnými nástroji, a protože náš mozek neustále nad něčím přemýšlí a vyhodnocuje, nebo má příliš práce s tím, nás neustále kritizovat a shazovat, proč to tedy nevyužít v náš prospěch. Najděte něco pozitivního, co na sobě máte ráda a denně si to připomínejte – i kdyby se tím poprsí samo nezvětšilo.
  6. Vitamíny a doplňky stravy – věděly jste, že za pevnost kůže a svalů v lidském těle může látka kolagen? Zkuste ho zařadit ke své pestré stravě a uvidíte, jaké budou změny. Pomáhá například i se zmírněním vrásek a celulitidy.
  7. Suché kartáčování – taky účinná metoda, která z pohledu Ajurvédy účinně stimuluje lymfu, kůži a prokrvuje buňky. Pravidelné kartáčování tedy opravdu viditelně pomáhá k vypnutí a prokrvení pokožky těla a prsou.
 

A něco na konec – pravidelnost a trpělivost se mohou zdát jako maličkost, pro někoho však nejobtížnější bod z celého seznamu

Věřte ale, že známé rčení „cvičení dělá mistra“ má velikou váhu. Zkuste si vyhradit určitý čas denně, nebo v týdnu, kdy budete tyto body opakovat – nemusíte ale všechny naráz, dělejte jen to, co je vám příjemné a vidíte, že funguje. Stanou se pak vaší novou rutinou pro krásnější a zdravější poprsí.Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.