Vrásky a jak na ně

29.5.2010 | autor:

Vrásky a jak na něNepěkné rýhy v obličeji netřeba více představovat. Tvoří se postupně s přibývajícím věkem a jen těžko najdete někoho, kdo by je neměl. Vrásky sužují zejména ženy. Ty pak s pocitem ubývající krásy hledají způsoby, jak se jich zbavit. Aby byl boj s nepřítelem účinný, musíte se s ním nejprve seznámit, poté zahájit útok a když to nevyjde, můžete alespoň zahladit stopy.

Druhy vrásek a původ jejich vzniku


Takzvané mimické vrásky patří do kategorie, kterou ovlivňujeme sami pohybem obličejových svalů. Typickým představitelem jsou vrásky vznikající od smíchu na čele nebo kolem koutků úst. Mimické vrásky se tvoří také mezi obočím nebo na spáncích. Další druh vrásek už plně souvisí se stárnutím kůže a jejím postupným ochabováním. Svůj vliv mají těžko ovlivnitelné hormony. Mění se aktivita buněk, vrchní kůže ztrácí pevnost a elasticitu.

Prevence


Zhruba do pětadvaceti let se vráskami nezabýváme. Není nutné používat různé krémy proti vráskám a tak podobně, ale přesto bychom si riziko jejich vzniku měli uvědomit. Už v pubertálním věku zavdáváme svým chováním příčinu vzniku vrásek. Chceme-li jejich příchod co nejvíce oddálit, měli bychom dodržovat milionkrát připomínaný pitný režim. Spolu s tím konzumujte vhodné potraviny s vitaminem C, kyselinou askorbovou, s vlákninou, nenasycenými mastnými kyselinami a tak dále. Vyhýbejte se kouření a alkoholu a pravidelně spěte. Spousta mladistvých si také neuvědomuje, jak své pleti škodí nadměrným opalováním a návštěvami solárních studií. Proto, aby měli opálený vzhled, riskují, že budou za pár let vypadat jak indiánské babičky.

Od pětadvaceti let už byste měli péči o pleť věnovat zvýšenou pozornost. Pokud vám na mladistvé pleti opravdu hodně záleží, navštivte raději kosmetičku. V ostatních případech vystačíte s vhodnými kosmetickými přípravky. Pro oblast očí používejte speciální oční krémy, na celý obličej pak vybírejte krém proti vráskám s ohledem na typ pleti – suchá, mastná, smíšená.

Estetická chirurgie


Chcete-li vrásky odstranit, ať už úplně nebo jen částečně, budete se muset obrátit na odborníky – lékaře. K omezování vrásek se používá face lift, laser, podpichování tukem, botulotoxin a další metody. Každá z nich je vhodná na jinou část obličeje a má rozdílný účinek. Návštěvu estetické chirurgie je nutno pečlivě zvážit, protože nepřiměřené zákroky mohou vést až ke ztrátě mimiky v obličeji.


Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.