Zbavte se chloupků šetrně. A ochraňte své tělo před vlivem škodlivých látek

29.3.2022 | autor: Redakce PŽ

Zbavte se chloupků šetrně. A ochraňte své tělo před vlivem škodlivých látek

Se slunečními paprsky přichází i zesílení každoročního boje proti chloupkům. Nohy, ruce, ale i oblast třísel umí nejednu ženu potrápit. Nevzhledné chloupky dokáží zničit veškeré snahy o dosažení dokonalého vzhledu. A nejen to. Věděli jste, že i na složení kosmetických přípravků záleží? Nejen různých holicích krémů a vosků, ale i třeba žiletek? Všude tam se totiž mohou nacházet látky, které tělu neprospívají.

Kůže má velké absorpční schopnosti. Je jen na vás, co na ni vložíte

Věděli jste, že kůže dospělého člověka dokáže absorbovat i 60 % všech látek, se kterými přijde do kontaktu? U dětské kůže je to ještě mnohem více. Proto je tak důležité sledovat to, co si na kůži dáme. Protože ať to vezmeme z jakékoliv strany, kosmetické produkty jsou něco, co každý člověk používá dennodenně. Ať už se jedná o sprchové gely, krémy na ruce nebo různé zkrášlovací výrobky. Proto byste měli dbát na to, aby byly co nejkvalitnější.

Složky, na které je potřeba dát si pozor

Je vaším zvykem studovat složení potravin? To samé byste měla dělat i v případě krémů a dalších kosmetických produktů.

Kdy zpozornět? Zde je několik látek, jimž je lepší se vyhnout. Nebo jejich použití minimalizovat.

  • Diethanolamin – dělá krásnou pěnu. Je ovšem také považovaný za respirační toxin a karcinogen. V současné době je jeho použití omezeno Evropskou unií. Proto pokud jej uvidíte na vašem gelu, sáhněte raději po jiném.

  • Parabeny – jim můžete poděkovat za to, že kosmetické přípravky vydrží tak neskutečně dlouhou dobu. Problém je ten, že kromě konzervačních účinků mají zřejmě i vliv na hormonální rovnováhu.

  • Triklosan – nachází se v antibakteriálních mýdlech a pastách. Je velmi účinný v likvidaci všech mikroorganismů na vaší pokožce. Tedy nejen těch patogenních, ale i dobrých bakterií, které slouží k její ochraně. Je také považován za endokrinní disruptor.

  • Oxybenzon – ten většinou hledejte v opalovacích krémech, kde tvoří UV filtr. Někdy ovšem může způsobovat kožní alergie nebo dokonce narušit správné fungování štítné žlázy.

Přírodní kosmetika se snaží o návrat k jednoduchosti a efektivnosti

Výhodou použití přírodní kosmetiky je skutečnost, že má mnohem méně složek a tím pádem je jednodušší se v nich vyznat. Také nepoužívá žádné chemické konzervanty a bude k pokožce jemnější a šetrnější. Při dlouhodobém používání pomáhá k jejímu přirozenému nastavení a k navrácení původní obranyschopnosti. Zlepšení však neuvidíte hned; je potřeba trochu času.

 

Milovníky zvířat zase potěší, že není testována na zvířatech, je veganská a zakládá si nejen na šetrnosti k pokožce, ale i přírodě.

I při odstraňování chloupků číhají nástrahy

Eliminace chloupků můžete provádět mnoha způsoby. Od klasického holení žiletkou přes použití depilačních vosků až po ultramoderní IPL nebo laserové technologie. Ovšem každá z nich přináší různé problémy. I jednoduché holítko může v sobě obsahovat škodlivé látky nevhodné pro naše tělo.

Podobně se mohou chovat i různé depilační a epilační krémy. Složení toho, co si dáte na pokožku je dobré zkontrolovat.

Přírodní depilační vosky jsou šetrné nejen k pokožce, ale i přírodě

Výhodou použití produktů přírodní kosmetiky je jednoduchost složení. Kvalitní depilační vosky totiž můžete sehnat jen ve složení čistého cukrového sirupu a vody. Popřípadě doplněné o esenciální oleje, které vám rozvoní celé tělo.

 

Jejich příprava je jednoduchá. Většinou stačí jen rozehřát v mikrovlnce, nanést na očištěné partie těla a pak pomocí proužků strhnout. Většinu se doporučuje délka chloupků něco kolem půl centimetru.

 

U mnohých produktů je pak vidět, že to s ochranou přírody a redukcí odpadu myslí opravdu vážně. Některé z nich nabízejí znovupoužitelné proužky na strhávání a plně recyklovatelné obaly. Přesně v duchu šetrnosti k pokožce i přírodě.

 

Jaké máte zkušenosti s odstraňováním chloupků vy? Koukáte se na složení výrobků?Autor: Redakce PŽ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.