Zimní péče o ruce

15.1.2009 | autor:

Zimní péče o ruce

Určitě není třeba připomínat, že ruce jsou vlastně vizitkou člověka. Vláčná a hydratovaná pokožka na rukou spolu s pěstěnými nehty by měla být samozřejmostí u každé ženy, ale ani muži by neměli péči o ruce a nehty zanedbávat. Ženy se totiž dívají především na ně. O ruce jistě pečujete i během ostatních ročních období, zimní měsíce však vyžadují speciální ochranu kůže na rukou.

Buďte k rukám citliví

Pokožka rukou je tenká a zároveň nejvíce vystavena venkovním vlivům
. Zejména proto si zaslouží, abychom se o ni řádně starali. V zimě trpí chladem, mrazem a větrem. Kromě toho si pokožka rukou užije nespočet slunečních paprsků, čistících prostředků a dalších faktorů, které její k pružnosti zrovna nepřispívají.

Jak již bylo řečeno, jsou naše ruce nejvíce namáhány a zatěžovány, proto si také zaslouží nemalou péči. Mnoho žen však dává přednost péči o pokožku obličeje nebo řeší anti-celulitidové kůry a ponechává si mnohem méně času na péči rukám. Pokud se však o ruce začnete starat až ve chvíli, kdy nastanou nepříjemnosti (suchá pokožka, tvoření šupinek, popraskání), je to už pozdě. Ideálně bychom měli pokožku rukou promazávat krémy několikrát denně, obzvláště v zimě. Speciální krémy na ruce mají regenerační a hydratační účinky. Pokožka, o kterou je pečováno tak zůstává pružná a působí mladistvým vzhledem. Kosmetika specializována na kůži rukou napomáhá k jejich ochraně  před nepříznivými vlivy vnějšího prostředí.

Zkuste peeling nebo masku 

Kromě každodenní péče si ruce zaslouží i nějaký nadstandard. Slyšeli jste už někdy o peelingu na ruce, maskách, masážních olejích a dalších "chytrých" pomůckách? Pokud ne, je načase porozhlédnout se v drogerii nebo supermarketu.

Kromě rukou jsou pod stálým drobnohledem našeho okolí také nehty. Pěstěné nehty by měly být ozdobou našich rukou, ne ostudou. Zapomeňte proto na oprýskaný lak, záděry a nehty typu „každý pes jiná ves“. Všechny nehty by měly mít stejnou délku, být čisté a upravené. Nemusíte utrácet stovky korun v salonech, stačí světlý nebo průhledný lak a obyčejná manikúra, která nezabere víc než deset minut týdně. Výmluvy o nedostatku času zde tedy neplatí. Koneckonců uvědomme si, že to je naše tělo, o které se staráme. Proto nelitujme času a prostředků, které do péče o něj investujeme.Autor: Redakce PZ

Facebook Vybrali SME Linkuj Google

Mohlo by Vás také zajímat:

Zpět
Komentáře
Vložit nový komentář

Bohužel zde nejsou žádné komentáře.

Jméno:
Komentář:
Ověření:

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.