Personalista radí: Jak se připravit na výběrové řízení či pracovní pohovor?

Personalista radí: Jak se připravit na výběrové řízení či pracovní pohovor?O tom, jak se připravit na výběrové řízení na pracovní pozici, toho je napsáno velice mnoho. Existuje řada serverů personálních agentur, které velmi detailně popisují tzv. společenský protokol, neboli platná pravidla, která je dobré dodržet. Ať se již týkají formy zasílaného životopisu a motivačního dopisu či způsobu podání ruky při pozdravu aj. Přestože toho bylo řečeno již mnoho, pojďme se podívat na tuto problematiku ještě jednou, a to z pohledu personalisty.
celý článek komentářů (3)

Dítě v autě: Návod na výběr dětské autosedačky. Podle čeho se řídit?

Dítě v autě: Návod na výběr dětské autosedačky. Podle čeho se řídit?
Máte-li doma malého caparta, jistě dbáte o jeho bezpečí při každodenních cestách automobilem. Z právního hlediska je přeprava dětí, jejichž hmotnost nepřevyšuje 36 kilogramů a nepřesahuje 150 centimetrů, ve speciální dětské autosedačce nutností. Tu správnou autosedačku pro vaši ratolest vybírejte na základě dvou kritérií – zda vyhovuje výšce a váze dítěte a zda pasuje do vašeho automobilu. Čtěte, jakými kritérii se řídit při koupi autosedačky.celý článek komentářů (2)

Umění diplomacie: Co dělat, když rodiče neschvalují vašeho partnera?

Umění diplomacie: Co dělat, když rodiče neschvalují vašeho partnera?
Říká se, že láska je slepá. Ať už s pořekadlem našich babiček souhlasíte nebo ne, občas jsou to právě rodiče, kteří se snaží sundat nám růžové brýle a vidět věci jejich očima. Pravděpodobně bude jejich pohled na vašeho partnera či partnerku střízlivější a realističtější – což není na škodu - ale může být také zabarven všelijakými negativními emocemi, od závisti přes strach až po nesnášenlivost. Proč nejsou rodiče schopni vaši drahou polovičku vystát a má obdobná situace vůbec naději na spokojené řešení pro všechny zúčastněné?
celý článek komentářů (1)

Je malý počet dětí v kolektivu výhodou? Proč (ne)vybrat soukromou školu

Je malý počet dětí v kolektivu výhodou? Proč (ne)vybrat soukromou školuChystá se vaše dítě do školy a vy zvažujete, zda ho dát do soukromé školy nebo do školy klasické? V nabídkách soukromých škol je často jako hlavní rozdíl zmíněn individuální přístup učitelů k žáku, rodinné prostředí a malý počet žáků ve třídě. Na první pohled vypadají tyto podmínky pro rodiče, kteří se rozhodují, kam dát své dítě, lákavě. Každá věc má ovšem nejen pozitivní stránky, ale i negativní. Pro co nejvhodnější řešení je užitečné mít přehled o obou.
celý článek komentářů (1)

Jak vzniká strach z porodu a co proti němu dělat

Jak vzniká strach z porodu a co proti němu dělatO těhotenství a porodu toho jako společnost víme hodně. I na internetu lze jednoduše vyhledat kvanta informací o těhotenství, vývoji plodu a porodu. Gynekologicko-porodnická péče je v současné době na vysoké úrovni a je neustále dále zkvalitňována. Pracuje se na nových vědeckých výzkumech, získáváme stále lepší a lepší poznatky. Pokrok je nezadržitelný. Víme ale vše?
celý článek komentářů (0)

K čemu je užitečný psycholog či kouč osobního rozvoje?

K čemu je užitečný psycholog či kouč osobního rozvoje?Jsem psycholožka a lidé ke mně chodí na konzultace. Nedávno mě jedna paní oslovila s prosbou o konzultaci slovy: „Víte, já si normálně poradím ve většině věcí sama, ale mám jednu věc, co bych s vámi potřebovala konzultovat". V podtextu jsem cítila něco jako stud. Je přece normální, že si se vším víme rady, a když ne, je to v nepořádku. Je to ale opravdu tak, že bychom si nejlépe se vším měli umět poradit sami?
celý článek komentářů (2)

Zvídaví a aktivní - babička a dědeček nového milénia

Zvídaví a aktivní - babička a dědeček nového milénia
Iphone, Skype, internet banking, tai-či, nordic walking a jiné. Taky se vám z množství cizích názvů a slov, kterým ani za mák nerozumíte, motá hlava? Svět se rok od roku rapidně proměňuje a možná si často říkáte, že pro vás už tohle všechno není. Že je lepší přenechat nové věci mladším. Opak je však pravdou! Čtěte, jak využít moderní počítačovou a globalizovanou dobu ke spokojenějšímu a aktivnímu životu bez nutnosti rázných změn. 
celý článek komentářů (0)

Počítačové hry pro malé děti

Počítačové hry pro malé dětiOd kolika let si myslíte, že je možné, aby se dítě naučilo pracovat s počítačem? A existují vůbec kvalitní programy pro malé děti - třeba od dvou let? Protože sama mám malé děti, pátrala jsem po vhodných možnostech a chci se s vámi o ně v tomto článku podělit.
celý článek komentářů (4)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.