Jak zvládnout povýšení?

Jak zvládnout povýšení?Možná to zní paradoxně – jak zvládnout povýšení? Vždyť je to sen nejednoho člověka! Přesto povýšení s sebou přináší spoustu nových problémů, které budete muset řešit. Ne náhodou odborníci přirovnávají povýšení k nástupu do zcela nové práce. Větší odpovědnost, více nároků a mnohdy i více námahy a času, které budete muset své nové pozici věnovat – to vše je nové, náročné a nelehké. Jak tedy zvládnout první měsíce povýšení?
celý článek komentářů (0)

Artróza - jak na ni?

Artróza - jak na ni?Artróza neboli revma je degenerativní onemocnění kloubů. Postihuje především lidi staršího věku, častěji ženy. Mezi nejčastěji zasažené klouby patří nosné klouby dolních končetin, klouby rukou a páteř. Nástup je pozvolný, bolest nejprve ani nepozorujeme, později je však až nesnesitelně silná. Jak se artróze vyhnout? Jaká preventivní opatření zvolit, aby nás tato zákeřná nemoc minula?
celý článek komentářů (0)

Puberta: komunikační bariéra?

Puberta: komunikační bariéra?Puberta. Období hádek a revolty, kdy se přes noc z vašeho roztomilého dítěte vyklube neposlušná bytost tolik odlišná od vašeho miláčka. Puberta je období velkých změn, ke kterým dochází v celé rodině. Někdo se snaží řešit situaci nastolením vlády "pevné ruky", jiný se pak se svým potomkem raději nehádá a konfliktům se vyhýbá. Obě varianty jsou však špatně. Jak tedy komunikovat s vaším puberťákem?
celý článek komentářů (0)

Rizikové těhotenství

Rizikové těhotenstvíA je to tady. Po dlouhém snažení jste se konečně dozvěděla, že jste v jiném stavu. Vytouženou radost však ihned střídají obavy a nejistota, vaše těhotenství bylo totiž diagnostikováno jako rizikové. Co si pod tímto pojmem vůbec představit, jak problémy v těhotenství úspěšně zvládnout a co dělat respektive nedělat během rizikového těhotenství se dozvíte na následujících řádcích.
celý článek komentářů (0)

Jak zapadnout v novém zaměstnání

Jak zapadnout v novém  zaměstnáníZměna zaměstnání je vždy doprovázena menším či větším psychickým stresem. Splní nová práce má očekávání? Jaké budou vztahy na pracovišti? Budou mi noví kolegové a kolegyně sympatičtí? A budu se jim vůbec líbit já? Čtěte naše tipy, jak zapadnout v nové firmě.
celý článek komentářů (0)

Táta na porodní sál, prosím!

Táta na porodní sál, prosím!V České republice je již přítomnost tatínků na porodním sále něčím zcela samozřejmým. Divíme se naopak ve chvíli, kdy otec roli porodní asistentky s díky odmítne. I když ale ze statistik vyplývá, že až osmdesát procent tatínků asistuje při porodu svého potomka, pravdou je, že zdaleka ne všichni jsou na podobný zážitek připraveni.
celý článek komentářů (0)

Prenatální komunikace

Prenatální komunikace

Možná se vám to zdá nesmyslné. Mluvit s dítětem, které se ještě nenarodilo, nemá pořádně vyvinuté všechny smysly a vůbec – kdo ví, jestli vás slyší!? Oproti tomuto názoru nutno zdůraznit, že prenatální komunikace nemusí být jen verbální. Vedle mluveného slova, pomocí něhož promlouváte ke svému miminku, existuje ještě mnoho dalších úrovní komunikace, které můžete v kontaktu s dítětem použít. A i když v této oblasti doposud neexistují žádné vědecky podložené poznatky, i odborníci se domnívají, že prenatální komunikace má na dítě kladný vliv.

celý článek komentářů (0)

Závislost na sexu

Závislost na sexuNemoc zvaná závislost na sexu vzbuzuje na rozdíl od jiných závislostí spíš jen úsměv a lehké vzrušení. Přitom její důsledky mohou být stejně zničující a v mnohém jsou dokonce i horší. Osoba závislá na sexu trpí v podstatě těžko léčitelnou nemocí, která se s postupem času ještě zhoršuje a je schopna zničit nejen život postižené osoby, ale také její rodiny a blízkých.
celý článek komentářů (6)

© ISSN 1804-106X - online magazín Praktický-život.cz.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího bez souhlasu zakázáno.